Strona główna Teresin Urząd zmieni oblicze

Urząd zmieni oblicze

605
0
PODZIEL SIĘ

Wszystko wskazuje na to, że za trzy lata całkowicie odmieniony zostanie obecny budynek Urzędu Gminy Teresin przy ulicy Zielonej. Znana jest już jego koncepcja architektoniczna.

Faktycznie, przyszłościowy obiekt prezentuje się imponująco. Jak poinformowała podczas ostatniej sesji Rady Gminy Agnieszka Rosa, skarbnik gminy, wśród zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej doszło nowe zadanie „Wykonanie nadbudowy i rozbudowy budynku Urzędu Gminy Teresin”.

Na tę inwestycję łączne nakłady finansowe mają wynieść 2 miliony 167 tysięcy złotych. W tym, na ten rok to 42 tysiące złotych,   na rok 2020 kwota 125 tysięcy złotych na projekt, z kolei w roku 2021 rok milion złotych i taka sama kwota na 2022 rok – mówiła skarbnik.

Przypomnijmy, przed kilkoma laty pojawił się pomysł budowy nowej siedziby Urzędu Gminy na działce przy Alei XX-lecia 5a, po byłej Szkole Podstawowej. Obecnie jest to plac służący przede wszystkim organizacji pikników i festynów rozrywkowych dla mieszkańców gminy i okolic. Aktualnie przedstawiona koncepcja zakłada rozbudowę istniejącej siedziby, w tym samym miejscu, w którym dziś funkcjonuje, ale okazuje się stanowczo za ciasna.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrażackie pokazy
Następny artykułBędą nowe drogi