Strona główna Bez kategorii Srebrny sezon kadetów

Srebrny sezon kadetów

512
0
PODZIEL SIĘ

 Po seniorach i juniorach nadszedł czas na kadetów. W poprzednim tygodniu toczyli oni swoje boje w ramach Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby „15”. Po kiepskim początku nasi młodzi „Wojownicy” nie załamali się. Szybko złapali wiatr w żagle i ostatecznie zdobyli srebrne medale.

Rywalizacja w Łodzi trwała pięć dni. Jako pierwsi do walki przystąpili rugbiści z Sochaczewa i Krakowa. Nasi rugbiści byli faworytami, gdyż w eliminacjach bez większych problemów ogrywali rywali. Niestety tym razem było inaczej. Orkan zagrał słabiej niż można było przypuszczać i niespodziewanie mecz przegrał.

Dwa kolejne dni, to zdecydowane zwycięstwa w meczach z Lechią Gdańsk i Skrą Warszawa. Zapewniły one naszym kadetom miejsce na podium. Czwarty dzień był dla sochaczewian relaksacyjny. Wtedy mieli wolny termin. Walczyły natomiast ze sobą drużyny z Krakowa i Łodzi. Po bardzo emocjonującym meczu gospodarze wygrali z „Wawelskimi Smokami” 12:10. Wynik ten bardzo przybliżył Budowlanych do złotego medalu. Ale o ostatecznej kolejności miał zadecydować mecz łodzian z Orkanem.

Przed tym spotkaniem sytuacja była następująca. Było wiadomo, że na podium staną drużyny Budowlanych, Orkana i Juvenii. Nie wiadomo było tylko, jakie zdobędą medale. W przypadku zwycięstwa Budowlanych, to oni zostaliby najlepszą drużyną mistrzowskiego turnieju. W przypadku Orkana ważna była różnica, z jaką wygra. Wygrana różnicą co najmniej dziewiętnastu punktów, dawała sochaczewianom pierwsze miejsce, a sześcioma drugie.

Pierwsza połowa w wykonaniu Orkana była dobra. Dwanaście zdobytych punktów i zero straconych dawało szansę na złoto. Druga połowa nie była już tak dobra. Co prawda sochaczewianie zdobyli w sumie dziewiętnaście punktów, jednak stracili dwanaście. Wygrana 19:12 z KS Budowlanymi Łódź zapewniła kadetom Orkana srebrny medal Mistrzostw Polski.

Z tego zwycięstwa oprócz naszych młodych rugbistów bardzo cieszyli się zawodnicy Juvenii Kraków, którzy dzięki niemu zostali złotymi medalistami Mistrzostw Polski.

Srebrna drużyna Orkana Sochaczew zaprezentowała się w Łodzi w następującym składzie: Filip Szufliński, Sebastian Lewandowski, Damian Rogowski, Paweł Szwarc, Kajetan Szydłowski, Wojciech Budnik, Filip Lewicki, Antosz Soroczyński, Adam Lipczyński, Hubert Dzikowski, Kacper Sieczkowski, Oktawian Buczyński, Adam Kaliński, Marcel Barcewicz, Adam Lewandowski, Jakub Wójcik, Ignacy Krzemiński, Jakub Pawłowski, Bartosz Wasilewski, Bartosz Kryś, Alan Wasilewski, Adam Fabijańczyk oraz Wiktor Dachowski.

 

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 19:29 (7:12)

punkty: Paweł Szwarc (10), Adam Lewandowski (5), Filip Szufliński (4)

Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 72:0 (33:0)

Dzień drugi

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 57:0 (29:0)

punkty: Paweł Szwarc (15), Filip Szufliński (9), Wojciech Budnik (8), Kacper Sieczkowski (5), Hubert Dzikowski (5), Antosz Soroczyński (5), Sebastian Lewandowski (5), Alan Wasilewski (5)

Budowlani Łódź – Skra Warszawa 34:0 (15:0)

Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 40:12 (14:0)

punkty: Paweł Szwarc (10), Wojciech Budnik (10), Adam Lewandowski (5), Oktawian Buczyński (5), Hubert Dzikowski (5), Antosz Soroczyński (5)

Skra Warszawa – Lechia Gdańsk 17:13 (12:7)

Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 12:10 (7:0)

Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 19:12 (12:0)

punkty: Adam Lewandowski (10), Damian Rogowski (5), Wojciech Budnik (4)

Juvenia Kraków – Skra Warszawa 35:14 (28:7)

 

Molejność Mistrzostw Polski Kadetów

Juvenia Kraków 10 133-45

Orkan Sochaczew 10 135-53

KS Budowlani Łódź 10 130-29

Skra Warszawa 6 43-122

Lechia Gdańsk 4 13-205

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski