Strona główna Sochaczew miasto Rozbudowa komendy poczeka

Rozbudowa komendy poczeka

604
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Prawdopodobnie nie uda się w tym roku zgodnie z planem rozpocząć i zakończyć przebudowy Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Miała być ona zmodernizowana do 6 grudnia tego roku. Powodem jest brak chętnych, którzy podjęliby się realizacji inwestycji.

Jak już informowaliśmy, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie ogłosiła przetarg dotyczący rozbudowy siedziby sochaczewskiej straży. Otwarcie ofert miało nastąpić 18 lipca.

Mogę poinformować, że we wskazanym w ogłoszeniu terminie dotyczącym   przetargu nie wpłynęła żadna oferta – powiedział nam mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodał, brak ofert w pierwszym przetargu nie oznacza, że komenda wojewódzka rezygnuje z zaplanowanej w Sochaczewie inwestycji.

Chciałbym podkreślić, że nic takiego nie będzie miało miejsca i zrobimy wszystko, aby doszło do przebudowy. Brak ofert wynika z prawdopodobnie z faktu, że przetarg został ogłoszony w momencie, gdy firmy budowlane mają już pełen pakiet zamówień i tym samym branie kolejnego, z którego trudno byłoby się wywiązać, mija się z celem – dodał rzecznik.

W podobnym tonie wypowiedział się również Rafał Krupa, rzecznik sochaczewskiej straży. Jak zaznaczył, sochaczewscy strażacy mają zapewnienie, że budynek komendy zostanie zmodernizowany. A ten, jak już informowaliśmy, nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Przypomnijmy, że obecna siedziba sochaczewskiej straży została wybudowana w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, i składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków. Jednak przy budowie siedziby popełniono błąd w budowie dachu. To powoduje, że wody opadowe zalewają część pomieszczeń. Choć  o potrzebie remontu komendy mówiono od lat, to   jednak nigdy nie udało się znaleźć na ten cel środków. Sprawa ruszyła dopiero dwa lata temu w wyniku działań podjętych przez posła Macieja Małeckiego, który postanowił pozyskać na ten cel fundusze. Mają one pochodzić z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej – 650 tys. zł, od wojewody mazowieckiego – 400 tys. zł, z samorządu Sochaczewa – 250 tys. zł i oraz z budżetu Starostwa Powiatowego – 200 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Inwestycja będzie polegała na dobudowaniu drugiego piętra od strony ulicy Piastowskiej. Wybudowana zostanie również wieża, a cały budynek zostanie pokryty nowym, spadzistym dachem.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStary, dobry jazz
Następny artykułKoniec handlu na cmentarzu