Strona główna Nowa Sucha Robił plac zabawy dla dziecka więc ukradł maty ze szkoły

Robił plac zabawy dla dziecka więc ukradł maty ze szkoły

478
0
PODZIEL SIĘ

Chciał zrobić plac zabaw własnej córce, więc ukradł elastyczne maty z jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu sochaczewskiego. W ciągu miesiąca ukradł 235 mat wartych kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Na placu zabaw jednej ze szkół podstawowych mieszczących się na terenie powiatu sochaczewskiego w ciągu ostatniego miesiąca doszło do trzech kradzieży. Łupem złodzieja padło łącznie 235 elastycznych mat, które m.in. chroniły dzieci przed bolesnym upadkiem i zranieniem podczas zabawy.

Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że sprawcą jest 42-letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha. Podczas przeszukania jego domu i garażu mundurowi znaleźli wszystkie maty, które mężczyzna ukradł ze szkoły. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie policjanci przedstawili mu trzy zarzuty kradzieży. 42-latek przyznał się do popełnionych przestępstw i wyjaśnił policjantom, że maty były mu potrzebne, ponieważ robi placyk zabaw dla własnego dziecka. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

mł. asp. Agnieszka Dzik