Strona główna Sport Rekordowa frekwencja w Pucharze Polski

Rekordowa frekwencja w Pucharze Polski

434
0
PODZIEL SIĘ

Rozgrywki Pucharu Polski w Płockim OZPN od kilku lat nie cieszyły się dużą popularnością. Drużyny grały w nim jakby za karę. W tym sezonie sytuacja diametralnie się zmieniła. Do rywalizacji przystąpi aż dwadzieścia sześć drużyn.

W pierwszej rundzie, która odbędzie się 10 i 11 sierpnia rozegranych zostanie dziesięć meczów. W trzech z nich zaprezentują się zespoły z naszego powiatu. Bieniaminek Płockiej Ligi Okręgowej Bzura Chodaków zagra na wyjeździe z ULKS Ciółkowo. Biało-zieloni nie powinni mieć większych problemów z rywalami, których w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonali. 5:1 (u siebie) i 4:0 (na wyjeździe). Zwycięzca meczu w Ciółkowie zagra w drugiej rundzie ze zwycięzcą spotkania Błękitni Gąbin – Unia Iłów. Należy pamiętać, że gąbinianie byli jedyną drużyną płockiej klasie A, która odebrała Bzurze punkty (1:1 i 1:2).
Drugi sochaczewski klub Orkan Sochaczew zagra u siebie z Pogonią Słupia. Rywale piłkarzy z ulicy Warszawskiej są solidną ekipą. W poprzednim sezonie Pogoń zajęła dziewiąte miejsce w Płockiej Lidze Okręgowej. W przypadku zwycięstwa piłkarze Orkana trafią w drugiej rundzie na jeszcze silniejszego rywala – Świt Staroźreby. Drużyna ta zajęła drugie miejsce w Płockiej Lidze Okręgowej i awansował do IV Ligi Mazowieckiej, gdyż z awansu zrezygnowała Skra Drobin, która zajęła miejsce pierwsze.
I runda Pucharu Polski POZPN (10/11.08)
1.Zryw Bielsk – Delta Słupno
2.Wisła Główina-Sobowo – Zorza Szczawin Kościelny
3.Amator Maszewo – Stoczniowiec Płock
4.Huragan Bodzanów – Skrwa Łukomie
5.ULKS Ciółkowo – Bzura Chodaków
6.Wisła Nowy Duninów – Błyskawica Lucień
7.Wicher Cieszewo – Stegny Wyszogród
8.Błękitni Gąbin – Unia Iłów
9.Zjednoczeni Bulkowo – Unia Czermno
10.Orkan Sochaczew – Pogoń Słupia
II runda Pucharu Polski POZPN (21.08)
1.zwycięzca 1 – zwycięzca 2
2.zwycięzca 3 – Kasztelan Sierpc
3.zwycięzca 4 – Mazur Gostynin
4.zwycięzca 5 – zwycięzca 8
5.zwycięzca 6 – Skra Drobin
6.zwycięzca 7 – Wisła II Płock
7.zwycięzca 9 – Orzeł Goleszyn
8.zwycięzca 10 – Świt Staroźreby
Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 4 września , półfinały 25 września, finał 16 października. Trzymajmy za naszych piłkarzy kciuki. W roku jubileuszu obydwu naszych klubów takie trofeum jak regionalny Puchar Polski z pewnością byłby kapitalnym prezentem.
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman