Regularnie napadał na staruszkę

Po niespełna trzech tygodniach policyjnego śledztwa został zatrzymany 26-letni mieszkaniec Sochaczewa, który jest podejrzewany o rozboje i kradzieże.

Młody mężczyzna na początku czerwca aż dwukrotnie napadł 78-letnią kobietę, którą zastraszył. Dopiero po drugim ataku kobieta przełamała lęk i zgłosiła się. Bandyta trafił za kratki.

Policjantom z referatu operacyjno-rozpoznawczego, którzy pracowali nad sprawą dwóch rozbojów, do jakich doszło w krótkim czasie, wydało się, że sprawcą rozbojów może być ta sama osoba. Mechanizm napadów był podobny.

Policjanci ustalili, że na początku czerwca zamaskowany mężczyzna dostał się do domu starszej sochaczewianki. Grożąc, zmusił ją do wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki uciekł.

Skutecznie zastraszył

– Kobieta poinformowała policję o tym przestępstwie dopiero po kilku dniach. Krótko po tym, w mieszkaniu 78-latki doszło do kolejnego rozboju. Wcześniej kobieta była zastraszona. Jednak, gdy kolejny raz została zaatakowana, zdała sobie sprawę, że rabuś może ją częściej nawiedzać i okradać ze środków do życia. Zdecydowała się przełamać strach i zgłosiła sprawę policji – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Ustalanie przez policję, kto jest sprawcą, długo nie trwało. Policjanci stwierdzili, że jest nim 26-latek z Sochaczewa. Zamaskowany mężczyzna dwukrotnie zaatakował 78-letnią kobietę w jej mieszkaniu. Udało mu się skutecznie zastraszyć kobietę. Po pierwszej napaści była ona tak przerażona, że bała się zgłosić na policję, że napastnik przemocą zmusił ja do wydania pieniędzy. Dopiero druga napaść, kilka dni później, doprowadziła do tego, że starsza pani zdecydowała się przełamać obawy przed agresywnym amatorem jej własności. Krótko po napadzie zgłosiła fakt napaści w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie.

 Sprawca recydywista

 – Mężczyzna jest znany policji z wcześniejszych, podobnych przestępstw. Wydział operacyjno-rozpoznawczy ustalił, że młody rozbójnik jest również odpowiedzialny za kradzież roweru, do której doszło niedawno na terenie miasta, oraz kilku innych, drobnych kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje oficer prasowy.

Sprawca napaści 24 czerwca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Usłyszał tam zarzut popełnienia dwóch rozbojów. Mężczyzna działał w warunkach recydywy i ponosił już odpowiedzialność karną za wcześniej dokonane przestępstwa – napaści na tle rabunkowym. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 26-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Nowak

fot.policja

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz