Strona główna Sochaczew miasto Przejście śmierci

Przejście śmierci

739
0
PODZIEL SIĘ

Ulica Gawłowska należy do jednych z najniebezpieczniejszych arterii w mieście. Tylko dzięki olbrzymiemu szczęściu można zawdzięczać, że w ostatnim czasie nie doszło tu do śmiertelnego wypadku z udziałem pieszych. Szczególnie niebezpieczne jest przejście dla pieszych przy sklepie Lux PSS Społem.

Jednak w ostatnich latach dzięki inwestycjom Starostwa Powiatowego w Sochaczewie poprawił się tu stan bezpieczeństwa, chociażby dzięki wybudowaniu chodnika wzdłuż całej ulicy, od skrzyżowania z Płocką do Żukowa.

Przejście śmierci

Jednak problem – jak twierdzą nasi czytelnicy – stanowi teraz bezpieczne przejście przez pasy. Szczególnie niebezpiecznie jest na przejściu dla pieszych przy sklepie Lux. – Rzadko

który z kierowców, przestrzega ustawionych tu znaków, dotyczących ograniczenia prędkości oraz znaków mówiących o tym, że w tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych. Są one po prostu ignorowane przez większość kierowców. Często bywa tak, że jeden się zatrzyma, ale drugi mija go na pasach, nie patrząc na to, że znajdują się na nich piesi. Tylko szczęściu można zawdzięczać to, że do tej pory nikt jeszcze nie zginął w tym miejscu – mówią mieszkańcy posesji położonych wzdłuż ulicy Gawłowskiej. Dodając, że przejście przy Luxie jest najbardziej uczęszczane w tym rejonie Sochaczewa.

Czy zostanie wybudowana sygnalizacja przy przejściu dla pieszych? Czytaj w najnowszym Expressie Sochaczewskim.

fot.pixabay