Strona główna Powiat Powiatowe kino letnie

Powiatowe kino letnie

491
0
PODZIEL SIĘ

Parking przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Suchej stał się w ciepły lipcowy wieczór kinem plenerowym. Widzowie obejrzeli wzruszający film „Był sobie pies”, będący uniwersalną afirmacją prostego życia – drobnych przyjemności, zabawy, miłości, oddania i wspólnie spędzonych chwil.

Na mieszkańców powiatu, którzy wybrali się w piątek, 12 lipca do Nowej Suchej, by pod gwiazdami oglądać pierwszą projekcję filmu w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego czekały także wygodne leżaki i darmowy popcorn.

„Był sobie pies” to ekranizacja książki W. Bruce’a Camerona, którą wyreżyserował 2016 roku znany szwedzki reżyser Lasse Hallström. W filmie cała historia opowiadana jest z perspektywy psa. To historia czworonoga, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia, przeżywając szereg przygód, złych i dobrych doświadczeń. Film pokazuje psi żywot z różnej perspektywy. Ostatecznie historia zatoczy koło i wszystko skończy się dobrze. „Był sobie pies” to mądra lekcja skierowana głównie do małych widzów, którzy marzą o posiadaniu psiego pupila, ale także do ich rodziców. Pokazuje najróżniejsze strony takiej odpowiedzialności – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

 Kino na leżakach

Projekcję filmu rozpoczął pomysłodawca tegoż projektu – mieszkaniec gminy Nowa Sucha i radny powiatowy Daniel Janiak. Seans cieszył się wysoką frekwencją, a pogoda dopisała.

Dobry film jest zawsze sprawdzonym pomysłem w letnie wieczory. Perspektywa seansu spędzonego na wygodnym leżaku z popcornem w dłoni pozwala na chwilę relaksu – mówił po seansie Daniel Janiak. – Dlatego postanowiłem zgłosić ten projekt dla mieszkańców Gminy Nowa Sucha. Docierały do mnie opinie, że mieszkańcy powiatu sochaczewskiego z miłą chęcią chcieliby spędzać właśnie tak letnie wieczory. Oferta kina plenerowego z powiatowego budżetu obywatelskiego jest bardzo szeroka, a wstęp zupełnie darmowy. Wskazane przeze mnie lokalizacje obejmują całą Gminę Nowa Sucha, a wyświetlane pozycje powinny zadowolić każdego. Cieszę się bardzo, że już od pierwszego seansu Powiatowe Kino Letnie zyskało olbrzymie grono miłośników. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mój projekt. Uważam, że ma on w sobie olbrzymi potencjał i warto go rozszerzyć na cały powiat sochaczewski. Dziękuję również Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie za sprawną organizację seansu i oczywiście zapraszam już w piątek do Kozłowa Biskupiego na kolejny film – zaprasza pomysłodawca jednego z projektów w ramach PBO.

 Kolejne seanse

Z kolei, w ubiegły piątek, 19 lipca, przy SP im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim widzowie obejrzeli film „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle. Obraz z 2017 roku opowiada o wadze marzeń, ale równocześnie przestrzega o konsekwencjach pościgu za nimi. Również i tym razem, zainteresowanie seansem było bardzo duże.

Za nami więc dwie projekcje z pięciu zaplanowanych w wakacyjne miesiące. Wszystkie realizowane będą na terenie gminny Nowa Sucha. Przypomnijmy, iż poszczególne filmy zostały wybrane przez internautów podczas głosowania na profilu FB Starostwa.

Program kolejnych projekcji:

III seans – 2 sierpnia, godz.21.00 – stadion Klubu Sportowego „Promyk” Nowa Sucha, film „Łowca Czarownic”;

IV seans – 16 sierpnia, godz.21.00 – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kurdwanowie, film „Bella i Sebastian 2”;

V seans – 30 sierpnia 2019 roku, godz.21.00 – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim, film „Iluzja 2”.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie