Strona główna Kultura Pojedynki i malarstwo

Pojedynki i malarstwo

327
0
PODZIEL SIĘ

Na tle niezwykle barwnych dokonań artystycznych malarzy równie barwnie prezentowali się zakuci w stal rycerze. Jednak tym razem rycerze pojawili się nie tylko w parku im.   Fryderyka Chopina w Sochaczewie, ale dzień wcześniej o godzinie 15.00 zawitali do parku przy urzędzie gminy Młodzieszyn. Prezentowano tam projekt „Średniowieczne Korzenie Powiatu Sochaczewskiego” realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego powiatu sochaczewskiego. Nie obyło się bez pojedynków na miecze. Ponadto w programie były warsztaty wyplatania koszyków i garncarskie.

Natomiast w Sochaczewie rycerze rozbili namiot, gdzie w przerwach od walk chronili się w chłodzie. Można było też przymierzyć hełm, kolczugę i sprawdzić, czy da się radę udźwignąć hełm. Niemiłosierny upał sprawił, że chętnych nie było zbyt wielu.

Z kolei w oknie sztuki swoje prace prezentowali Mirek Berka, Artur Borkowski, Marcin Hugo-Bader, Bartłomiej Kurzeja, Barbara Jachimowicz, Marek Jeziorowski, Katarzyna Klimek, Tymoteusz Klimek, Kasia Kwiatkowska, Olena Marczuk, Ryszard Szatkowski i Stanisław Werle.

 BN

Fot. Bogumiła Nowak