Strona główna Iłów Płynie Wisła płynie po Iłowskiej Gminie

Płynie Wisła płynie po Iłowskiej Gminie

445
0
PODZIEL SIĘ
oznor

Kolejna edycja imprezy rekreacyjno-sportowej „Płynie Wisła płynie po Iłowskiej Gminie” organizowanej w Suchodole już za nami. Piękna, słoneczna niedziela, pogoda wymarzona – jak na zamówienie. Gości nie zabrakło i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszystko rozpoczęło się spływem kajakowym, dość nieoczekiwanie w miejscowości Kamion – wstępnie start planowany był w Czerwińsku nad Wisłą, lecz na prośbę uczestników organizatorzy lekko zmodyfikowali trasę. W spływie wzięło udział 20 osób, które przed godziną 15.00 wpłynęły do przystani wodnej w Suchodole powitane brawami. O godzinie 15.00 festyn uroczyście otworzyli główni organizatorzy Wójt Gminy Iłów Jan Kraśniewski i Piotr Żółtowski – prezes Ekoturyzm Sp. z o.o.

O oprawę muzyczną zdarzenia zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, którego podopieczni zaprezentowali nam polskie, jak i światowe przeboje. Wystąpiły grupy Bomble, Alter Ego i Teraz My oraz Mateusz Staniaszek. Występy młodych artystów przerywane były wyścigami kajakowymi, w których udział wzięło 14 drużyn. Łącznie odbyły się 4 wyścigi, których zwycięzcy spotkali się w finale rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Iłów, Zwycięskiej drużynie – braciom Ziembickim – jeszcze raz gratulujemy!

Podczas imprezy prowadzona była akcja profilaktyczna „Płyniemy tylko Wisłą”, skierowana do młodzieży i osób dorosłych, mająca na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje pływania po spożyciu alkoholu, przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i odpowiedzialności dorosłych za powierzone ich opiece dzieci. Można było dowiedzieć się o wpływie alkoholu na nasz organizm oraz przybliżonej ilości alkoholu etylowego w najpopularniejszych produktach. Rozdawano ulotki informujące o statystykach utonięć osób nietrzeźwych. W akcje włączonych było aktywnie siedmioro wolontariuszy – czworo absolwentów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie oraz trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie. Serdecznie dziękujemy.

Po konkurencjach sportowych, występach, zajęciach profilaktycznych przyszedł czas na najmłodszych – konkursy przygotował dla nich GOK w Iłowie. Dzieci skakały w workach, rzucały piłką, biegały z piłeczkami tenisowymi trzymanymi na paletkach – było wesoło, rodzinnie, a wszystkim atrakcjom towarzyszył zapach grilla i smak owocowych soków „Tęczowy Ogród”. Najmłodsi, i troszkę starsi, mogli również przepłynąć się motorówką należącą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchodole. Dorośli zaś mieli możliwość wypożyczenia kajaków i zarażenia się miłością do wiosłowania.

Dziękujemy organizatorom imprezy: Sp. z o.o. Ekoturyzm za prowadzenie i nadzorowanie spływu i zawodów kajakowych. Lokalnej Organizacji Turystycznej Skarbiec Mazowiecki za użyczenie kajaków. Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchodole za przygotowanie terenu, zabezpieczenie zawodów kajakowych i spływu oraz zapewnienie atrakcji w postaci motorówki dostępnej dla dzieci. Gminie Iłów za zapewnienie sprzętu i oprawy muzycznej, przygotowanie plakatów i materiałów promocyjnych, przeprowadzenie akcji „Płyniemy tylko Wisłą, sfinansowanie pucharów, medali i nagród w konkursach dla dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i przysłowiowe „koszyczki” prywatnym sponsorom, dzięki którym impreza miała swój wyjątkowy klimat.

Urząd Gminy Iłów