Strona główna Powiat Piknik pełen słońca

Piknik pełen słońca

400
0
PODZIEL SIĘ

 Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach oraz dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu sochaczewskiego wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym pikniku rodzinnym organizowanym na terenie placówki w Giżycach.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników przez dyrektor placówki Kamilę Gołaszewską – Kotlarz, Katarzynę Kajak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, wicestarostę Tadeusza Głuchowskiego oraz skarbnik powiatu Teresę Pawelak, którzy przygotowali dla wszystkich dzieci słodki upominek. Na uczestników czekało szereg fantastycznych atrakcji, prowadzonych przez sympatyczne panie animatorki.

Oj działo, się działo. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, uczestnicy mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, zatańczyć zumbę czy sprawdzić swoją zręczność w zabawie z hula hop.

Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, zjeżdżalnie i basen z wodnymi kulami. Jeśli ktokolwiek próbował spaceru po wodzie w kuli wodnej, doskonale wie, że nie jest to łatwe zadanie. Nie brakowało również amatorów śpiewania, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w kąciku karaoke. Bardzo fajną niespodzianką dla dzieci był taniec w płatkach śniegu w środku lata, a wśród tańczących były motyle, kotki i super-bohaterzy.

Dla wszystkich miłośników waty cukrowej organizatorzy przygotowali „warsztaty z waty”, każdy, zarówno mały, jak i duży, mógł spróbować własnoręcznie „ukręcić” dla siebie pyszną kolorową watę cukrową. Na fanów czterech kółek czekały fantastyczne legendarne fiaty 126p, popularnie zwane „maluchami”. Można było je obejrzeć, zrobić zdjęcia, a nawet się nimi przejechać. Kto zgłodniał mógł posilić się pyszną grochówką, kiełbaską lub czymś słodkim.

Po ponad 3-godzinnych szaleństwach przyszła pora na powrót do domu. Mamy nadzieję, że piknik wywołał wiele uśmiechów i radości, zarówno wśród najmłodszych, jak i ich opiekunów.

Już po raz drugi wraz z PCPR w Sochaczewie udało nam się zorganizować piknik rodzinny, z roku na rok przybywa atrakcji, co dzieci doceniają. Już od godz. 12, kiedy to rozstawiane były atrakcje, wychowankowie niecierpliwili się, kiedy rozpoczniemy zabawę. Bardzo chciałabym podziękować Panu Staroście, Pani Skarbnik i gościom za przybycie, szczególnie chcę podziękować strażakom z OSP Brzozów, którzy bezinteresownie pomogli w przygotowaniach – mówi dyrektor Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEmocje na sesji wzięły górę
Następny artykułJanek na piasku