Strona główna Sochaczew miasto Pieniądze na wyprawkę

Pieniądze na wyprawkę

376
0
PODZIEL SIĘ

 W tym tygodniu ruszył nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. Dotyczy on jednorazowego wsparcia finansowego uczniów rozpoczynających rok szkolny. Zasiłek w wysokości 300 złotych przyznawany jest bez względu na dochód w rodzinie. Szacuje się, że w Sochaczewie otrzyma go około 3800 dzieci, które dzięki niemu będą mogły zakupić tzw. szkolną wyprawkę.

Przypomnijmy, że świadczenie przyznawane jest raz w roku i przysługuje dzieciom uczącym się w szkole do 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku. Dodajmy, że wsparcie nie przysługuje natomiast na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz uczące się w zerówkach. Program nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Wnioski o przyznanie środków można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/. Natomiast wnioski w formie papierowej będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim od 1 sierpnia. Należy również pamiętać o tym, aby to zrobić najpóźniej do 30 listopada.

Dodajmy, że gdy złożymy podanie w lipcu lub sierpniu, to wsparcie w wysokości 300 złotych otrzymamy najpóźniej do 30 września. Natomiast, gdy zrobimy to w późniejszym terminie, na wypłatę świadczenia będziemy czekali dwa miesiące.

atu

fot.pixabay