Strona główna Iłów Pielgrzymka do Lichenia

Pielgrzymka do Lichenia

397
0
PODZIEL SIĘ

 Na 7 lipca zapowiadana jest pierwsza gminna pielgrzymka sołtysów do Lichenia. W tej chwili na listę zapisały się 54 osoby. Autobus może zabrać jedynie 50 osób. Jednak, jak zauważa Sławomir Tomaszewski – przewodniczący Rady Gminy Iłów, sytuacja może się zmienić i część osób w ostatniej chwili może zrezygnować.

Stąd też przyjęcie większej grupy zainteresowanych. Sponsorem wyjazdu jest Klub Radnych Razem, który pokrywa koszty przejazdu w obie strony.

– Po raz pierwszy jedziemy. To ogólnokrajowa pielgrzymka sołtysów zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysów w Polsce. Intencja jest szczytna – informuje Sławomir Tomaszewski.

Stowarzyszenie Sołtysów organizuje również, ale pod koniec lipca, szkolenie dla nowych sołtysów, którzy pełnią swą kadencję pierwszy raz. Będzie ono w Kocierzewie. Zapisy są już przyjmowane w punktach doradczych Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na terenie powiatu sochaczewskiego. Na terenie gminy Iłów zgłoszenia zbiera pracownik punktu doradczego MODR w Gminnym Ośrodku Kultury.

BN

fot.pixabay