Panie lepsze od panów

  W miniony weekend reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn rywalizowały w turniejach Rugby Europe Sevens Grand Prix Series mających rangę Mistrzostw Europy. O wiele lepiej spisały się nasze Panie, które w Charkowie zajęły trzecie miejsce.

Biało-czerwone, jak już wspomniałem, rywalizowały w Charkowie (Ukraina) i spisały się tam znakomicie. Już w pierwszym meczu ograły 17:12 (12:5) faworyzowane Szkotki. Drugi bój z Francuzkami był zacięty i zakończył się zwycięstwem rywalek 12:0 (12:0). Trzecie spotkanie z Ukrainkami było formalnością i rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Ostatecznie Polki wygrały 26:0 (26:0) i zajęły drugie miejsce w grupie A.

W ćwierćfinale nasze rugbistki trafiły na Włoszki. Ponownie pokazały się z bardzo dobrej strony i nie pękły przed faworyzowanymi rywalkami. Po ostatnim gwizdku nastąpiła wielka radość. Polki wygrały 17:14. Półfinał już nie był taki łatwy. Rosjanki wygrały 32:0. W meczu o brąz biało-czerwone zagrały z Irlandkami. Koniczynki okazały się tłem dla naszych dziewcząt, które pewnie wygrały 45:14 (26:0) i zasłużenie stanęły na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce. Jest to największe osiągnięcie naszych rugbistek w historii. Warto przypomnieć, że w Charkowie zagrały trzy wychowanki sochaczewskich Tygrysic – Monika Pietrzak, Sylwia Witkowska oraz Natalia Pamięta.

Panowie rywalizowali w Łodzi i niestety o osiągnięciu koleżanek mogą tylko sobie pomarzyć. W eliminacjach biało-czerwoni przegrali kolejno z Irlandią (5:33), Walią (14:36) oraz Włochami (7:33). W meczach „o miejsca” ulegli Anglii 17:26 i pokonali Rumunię 26:12. Bilans ten pozwolił naszym reprezentantom na zajęcie jedenastego miejsca. W turnieju zagrało trzech sochaczewian – Jakub Budnik oraz bracia Mateusz i Dawid Plichta.

Tomasz Ertman

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz