Strona główna Powiat Nowi przedstawiciele w Izbach

Nowi przedstawiciele w Izbach

528
0
PODZIEL SIĘ

W czasie niedzielnych wyborów, 28 lipca do Izb Rolniczych wybrani zostali nowi przedstawiciele na kolejną, czteroletnią kadencję. Na terenie powiatu sochaczewskiego wybory odbyły się tylko w dwóch gminach – Brochów i Iłów, gdyż w pozostałych pięciu gminach wybrani zostali ci, którzy zostali zgłoszeni.

Okręgi na terenie powiatu sochaczewskiego były dwumandatowe. W gminie Brochów było zgłoszonych trzech kandydatów – Jarosław Stemczyk, Anna Kołecka oraz Wojciech Ploch. Największą liczbę głosów zdobyli w wyborach panowie.

Z kolei w gminie Iłów w wyborach startowało czterech kandydatów. W wyborach zwyciężyli Aneta Roskosz i Sławomir Tomaszewski – dotychczasowi przedstawiciele w Izbie Rolniczej, pokonując większością głosów Michalinę Kawalę oraz Łukasza Banaszczaka.

Wkrótce wybrana zostanie rada powiatowa MIR. W jej skład wchodzą rolnicy, którzy w wyborach do tego organu otrzymali największą ilość ważnie głosów. Rada MIR wybiera ze swego składu przewodniczącego oraz delegata do walnego zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej.

– W drugiej połowie sierpnia odbędą się wybory przewodniczącego rady powiatowej oraz przedstawiciela na walne zgromadzenie MIR. Władze wojewódzkie MIR będą we wrześniu uczestniczyć w walnym krajowym i wyborze władz centralnych Izby Rolniczej. Do czasu wyborów radzie powiatowej przewodniczy dotychczasowy przewodniczący, czyli moja osoba – informuje Sławomir Tomaszewski.

Przedstawiciele do MIR z gminy Nowa Sucha to Agnieszka Bobrowską i Wojciech Muszyński, z gminy Młodzieszyn – Agnieszka Grzelak i Roman Stobiecki, gminy Teresin – Wojciech Brodowski i Tomasz Tondera, z gminy Sochaczew – Waldemar Florczak i Andrzej Mitręga, a z gminy Rybno – Zbigniew Tomaszewski i Zbigniew Kaczmarek.

BN

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNADWIŚLANKA JAK NOWA
Następny artykułProgram Aktywny Samorząd