Strona główna Sochaczew miasto Nie do przyjęcia

Nie do przyjęcia

358
0
PODZIEL SIĘ

W pierwszym podejściu nie udało się Urzędowi Miejskiemu w Sochaczewie wyłonić firmy, która będzie zajmowała się zwierzętami przebywającymi obecnie w miejskim schroniskiem dla zwierząt w tzw. okresie wygaszania. Chodzi o okres od 1 września tego roku do 30 czerwca 2020 roku.

Na ogłoszony w tej sprawie przetarg wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyło ją Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Sochaczewie. Zaproponowało ono cenę 18,45 złotych za dobowe utrzymanie jednego zwierzęcia. Co dawało w sumie 304 425 złotych. Tymczasem urząd przeznaczył na ten cel 150 000 złotych. Dlatego burmistrz Sochaczewa zdecydował się na unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego. Tej decyzji trudno się dziwić. Zaskakuje natomiast cena zaproponowana przez Towarzystwo.

Otóż urząd kalkulując kwotę, oparł się na średnich cenach za tę usługę oferowanych przez wykonawców złożonych w przetargu na „zapewnienie opieki dla bezdomnych zwierząt domowych (psów i kotów)  z  terenu Gminy Miasto Sochaczew”. Dodajmy, że odbył się on 17 maja. Przystąpiły do niego trzy firmy: SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna zaproponował za dzienne utrzymanie 1 zwierzęcia 6 zł brutto zł, Tomvet-Psiakowo z Łowicza 10 zł, a Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Sochaczewie 7 zł.

dot

fot.archiwum