Strona główna Powiat Nie będzie wysypisk

Nie będzie wysypisk

495
0
PODZIEL SIĘ

 Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców ulicy Korczaka, Smolnej oraz Kuznocina. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie nie wydało zgody na utworzenie składowisk odpadów na terenie byłego wysypiska śmieci w Kuznocinie oraz na zapełnienia odpadami wyrobisk w Plecewicach.

Przypomnijmy, że zarówno nowy właściciel cegielni w Plecewicach, jak i firma, która nabyła nieczynne wysypisko komunalne w Kuznocinie, zwrócili się do Starostwa o wydanie zgody na składowanie tam tzw. odpadów obojętnych m.in. szkła, gruzu czy odpadów budowlanych.

Jednak nie otrzymali na to zgody. Jak zaznaczył podczas ostatniej sesji rady powiatu Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski: – Zarząd Powiatu jest przeciwny jakimkolwiek składowiskom śmieci na terenie powiatu.

Jak wynika z naszych informacji, obie firmy złożyły odwołanie od decyzji Starostwa. Jest jednak mało prawdopodobne, aby organ odwoławczy ją uchylił. Na przykład teren w Kuznocinie nie jest – według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – przeznaczony pod składowisko, ale pod zabudowę produkcyjno-składowo-usługową, lasy oraz działalność związaną z organizacją sportu, turystyki i wypoczynku. Natomiast wyrobiska w Plecewicach znajdują się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

atu

fot.pixabay