Strona główna Sochaczew miasto Nekropolia nabiera blasku

Nekropolia nabiera blasku

517
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Coraz szybszego tempa nabierają prace związane z renowacją cmentarza wojskowego w Trojanowie. Do tej pory usunięto płyty z alejek pomiędzy mogiłami, betonowe krzyże oraz stare obramowania mogił.

W ich miejscu zaczęto ustawiać nowe, wykonane z granitu. Trwają także prace związane z budową nowego muru nekropolii od strony zachodniej. Gdzie w miejsce rozpadającego się ceglanego murku powstanie ogrodzenie z piaskowca.

Przypomnijmy, że prace związane z rewitalizacją największego cmentarza wojennego z okresu kampanii wrześniowej, na którym spoczywają żołnierze Wojska Polskiego polegli w kampanii wrześniowej, stały się możliwe dzięki przekazaniu miastu przez premiera Mateusza Morawieckiego ponad 2,6 miliona złotych z rezerwy budżetowej państwa.

Plan renowacji przewiduje między innymi, że w miejsce obecnych betonowych krzyży zostaną ustawione marmurowe, a na nich tabliczki z nazwiskami nawiązujące swoją formą do wojskowych nieśmiertelników. Wymienione zostaną równie obrzeża mogił oraz nawierzchnia alejek, w tym alei głównej.

jur

Fot.: Jerzy Szostak