Strona główna Brochów NADWIŚLANKA JAK NOWA

NADWIŚLANKA JAK NOWA

665
0
PODZIEL SIĘ

Samorząd Województwa Mazowieckiego już niemal całkowicie wyremontował drogę wojewódzką 575, czyli tzw. nadwiślankę. To droga na terenie dwóch gmin – Brochów i Młodzieszyn. Do niedawna jej stan w ocenie mieszkańców uznawany był za koszmarny. To diametralnie się zmieniło. Plany samorządu wojewódzkiego jednak na tym się nie kończą. Już niebawem ruszy remont drogi wojewódzkiej 705 wraz z przebudową skrzyżowania w pobliżu Malanowa.

 – Dobre drogi naszego regionu to większa szansa na rozwój gmin. Za tym idą kolejne, nowe inwestycje tak bardzo nam potrzebne – wspominał niedawno na spotkaniu z samorządowcami powiatu sochaczewskiego Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 Inwestycja do realizacji

 Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z gminą Brochów planuje przebudować drogę wojewódzką 705, od kanału Łasica aż do granic Sochaczewa. W pasie drogi zaplanowane są ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. W Konarach ma być też wybudowany nowy system odwadniania z odprowadzeniem wody. To realizacja obietnicy danej mieszkańcom poprawy odcinka drogi w tej miejscowości. Gdyż od dawna skarżą się, że ściekająca z drogi woda zalewa ich posesje.

-Po wielu konsultacjach i uzgodnieniach z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich udało się nawiązać współpracę i uzgodnić sprawy związane z naprawą odcinka przy Konarach. Nie było to łatwe, ale udało się – przypominał na niedawnej sesji Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.

Co dalej z remontem drogi wojewódzkiej 705? Czytaj w najnowszym Expressie Sochaczewskim.