Strona główna Sochaczew miasto Młoda sztuka zawitała

Młoda sztuka zawitała

404
0
PODZIEL SIĘ

Kolejna odsłona Okna Sztuki 2019 w niedzielę, 14 lipca przyciągnęła bardzo liczna grupę mieszkańców nie tylko powiatu sochaczewskiego, ale też wielu turystów.

– Na pierwszą odsłonę tegorocznego Okna Sztuki tydzień wcześniej przyszły tłumy. Jednak to, co było dziś przerosło nasze oczekiwania. Park był wypełniony po brzegi. Bardzo wielu gości było z zewnątrz. Cieszymy się, że pomysł trafił w gusta. Zwykle Okno było na Zamku, ale teraz z racji remontów jest on niedostępny. Pomysł z parkiem okazał się strzałem w dziesiątkę i wykazał, że sąsiedztwo placu Kościuszki jest wygodne i napędza publiczność – wspomniała Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik wydziału kultury, turystyki i promocji miasta w Urzędzie Miasta Sochaczew.

W niedzielę, 14 lipca swoje prace pokazały Aneta Kusiak i Marta Goszcz. Panie poprowadziły też warsztaty plastyczne. Pojawiła się Beata Sałacińska z grupą „Bez Polityki”, która prowadzi projekt malarski w Teresińskim Ośrodku Kultury.

W parku rozłożyła się również grupa malarzy z Łodzi, słuchaczy Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa i Rysunku ASP w Łodzi. Tradycyjnie swoje kolejne, nowe prace pokazali Bartłomiej Kurzeja, Stanisław Werle i Marcin Hugo-Bader.

BN

Fot. Bogumiła Nowak