Strona główna Żelazowa Wola Lato z Chopinem

Lato z Chopinem

464
0
PODZIEL SIĘ

 W letnie niedzielne popołudnia Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli zaprasza na spotkania edukacyjne dla najmłodszych.

Mała Akademia Chopinowska Lato, to cykl trzech koncertów edukacyjnych, które przybliżą lirykę wokalną twórców XIX i XX wieku o tematyce obyczajowej, ludowej i przyrodniczej. Pieśni i piosenki o beztroskiej tematyce, w tym pisane z myślą o dzieciach, komponowali najwybitniejsi twórcy.

Koncerty edukacyjne na scenie letniej w parku poprowadzą śpiewaczka Olga Rusin i pianista Jakub Kitowski. Zajęcia odbywają się w godzinach 13.00-14.00, wstęp w cenie biletu wstępu do Parku. Pierwsze spotkanie poświęcone to „Złoty okres pieśni. Stanisław Moniuszko i Fryderyk Chopin” odbyło się 30 czerwca.

Kolejne spotkanie „W poszukiwaniu nowego stylu. Tadeusz Baird”, zaplanowane jest na 7 lipca Natomiast 14 lipca spotkanie „Muzyczne asymetrie. Witold Lutosławski” będzie ilustracją muzyczną do wierszy m.in. Juliusza Tuwima i Jadwigi Korczakowskiej. Warsztat śpiewu i umuzykalniający przeprowadzone zostaną do utworów: „O Panu Tralalińskim”, „Ptasie plotki”, „Wianki” oraz „Piosenki o złotym listku”.

oprac. BN

Fot. Muzeum ŻW