Strona główna Iłów Lato Klubu Cichociemnych

Lato Klubu Cichociemnych

438
0
PODZIEL SIĘ

15 uczniów z klas VI – VIII z Klubu Cichociemnych Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym uczestniczyło w dniach 1 – 11 lipca 2019 roku w obozie Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Janowie Lubelskim.

Obóz dla uczniów okazał się bardzo atrakcyjny. Nie mieli czasu na nudę. Codziennie czekały ich nowe zadania, niespodzianki.

Wraz z innymi uczestnikami Klubów Cichociemnych oraz szkół z Gliwic, Sulejówka, Biadolin Szlacheckich i Kodenia w życiu obozowym podporządkowując się ustalonym zasadom, przełamując własne lęki, pokonując trudności, obozowicze: zażywali kąpieli wodnych i słonecznych, mieli zajęcia w parku linowym, odwiedzili laboratoria wiedzy, pływali kajakami, ćwiczyli równowagę i zaufanie – „most zaufania”  na linach zawieszonych nad wodą – poznali technikę origami, uczestniczyli w konkursie rzeźb z piasku, uczyli się strzelać z karabinu i łuku, wspinać na linach, budować szałas, odbyli trening z podstaw obronności, uczestniczyli w lekcji ekonomii i savoir vivre, bawili się w paintball laserowy, grali w siatkówkę, poznali kolejkę wąskotorową. Ciekawym przeżyciem było spotkanie z prof. Hubertem Królikowskim – historykiem wojskowości.

Obóz okazał się nie tylko bardzo atrakcyjnym, lecz także doświadczeniem niosącym wartości patriotyczne oparte o idee Cichociemnych, ogólnorozwojowe (naukowe, fizyczne), uczącym współpracy, zaufania i codziennej kultury.

Wielkie podziękowania należą się Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, sponsorom. Dzięki nim uczniowie brzozowskiej szkoły już od kilku lat bezpłatnie uczestniczą w tak niezwykłych obozach uczących młodzieży hartu ducha i ciała.

Urząd Gminy Iłów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzy planszach
Następny artykułSprzedam śrutownik