Strona główna Brochów Lato jak malowane

Lato jak malowane

410
0
PODZIEL SIĘ

 W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brochowie zrealizowany został projekt animacyjno-edukacyjny „Malowane Lato”. Główny organizator tej akcji to Mazowiecki Instytut Kultury. Natomiast współorganizatorzy, to placówki biblioteczne, szkolne, kulturalne i edukacyjne w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, wyłonioną z lokalnej społeczności. Są to pedagodzy, artyści lub instruktorzy mający już doświadczenie w prowadzeniu podobnego typu zajęć. W Brochowie zajęcia od 28 czerwca do 5 lipca prowadziła Anna Klimkiewicz.

Jednym z podstawowych celów „Malowanego Lata” jest aktywizacja nowych miejsc i nowych społeczności. Przystąpienie do projektu odbywa się według kolejności zgłoszeń przy spełnieniu wszystkich warunków uczestnictwa.

Podstawą programu są warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży organizowane  w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień). W ramach tych zajęć młodzież poznaje tradycyjne oraz nowe  nietypowe techniki plastyczne. Efektem są prace prezentowane później na lokalnych wystawach końcowych, specjalnie przygotowanych i zorganizowanych dla uczestników oraz miejscowej społeczności. Najlepsze dzieła eksponowane są w Mazowieckim Instytucie Kultury. Wyróżnieni autorzy otrzymują nagrody rzeczowe. Projekt „Malowane Lato” zamyka gala wraz z wystawą, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Następuje też uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia zazwyczaj występ młodych, zdolnych artystów.

Małgorzata Malejka

fot.pixabay