Janek na piasku

 Sezon zimowy Jan Król spędził, grając w Steaule Bukareszt. Jest to jedna z najlepszych siatkarskich ekip w Rumunii. Po zakończonym sezonie Janek wrócił na piasek, gdyż po prostu kocha grać „na plaży”. W tym sezonie sochaczewianin gra w parze z Janem Firlejem.

Partner Króla grał jak dotychczas w trzech klubach: Czarni Radom – Młoda Liga (w 2015 został Mistrzem Polski), AZS Politechnika Warszawska, Lindemans Aalst (ze swoją drużyną wywalczył brązowy medal ligi belgijskiej w 2019 roku). W nadchodzącym sezonie Firlej będzie rozgrywającym GKS-u Katowice.

Para rozpoczęła rywalizację na piasku od trzynastego miejsca na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, który odbył się w Płocku. Kolejnym występem duetu był turniej Zamość Open. Tym razem team Króla był dziewiąty.

Warto przypomnieć, że sochaczewski siatkarz grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W kategorii kadetów był wicemistrzem Europy oraz wspólnie z kolegami zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Świata. W kategorii juniorów reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata. Biało-czerwoni zajęli wtedy dziewiąte miejsce. W medalowej kolekcji Janka jest jeszcze złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów zdobyty z Metrem Warszawa oraz dwa mistrzostwa Austrii.

Jako senior nasz siatkarz reprezentował BBTS Bielsako-Biała, AZS Politechnikę Warszawską, Farta Kielce, Pekpol Ostrołęka, Banimex Będzin, CV Mitteldeutschland (Niemcy), GKS Katowice, Hypo Tirol Innsbruck (Austria), SK Posojilnica Aich/Dob (Austria) oraz CSA Steaua Bukareszt (Rumunia).

Tomasz Ertman

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz