Strona główna Powiat Gminy wybiorą projekty

Gminy wybiorą projekty

400
0
PODZIEL SIĘ

Na terenie powiatu sochaczewskiego zaczyna się zbieranie wniosków do Powiatowego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. 18 czerwca podczas VI Sesji Rady Powiatu przyjęta została uchwała w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych w zakresie budżetu obywatelskiego.

W tegorocznej  edycji na realizacje zgłoszonych zadań przeznaczono milion złotych. Celem uruchomienia powiatowego budżetu obywatelskiego w powiecie jest pobudzenie aktywności obywatelskiej i budowanie warunków dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Założeniem budżetu jest umożliwienie mieszkańcom możliwości zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji nad projektami, a następnie wybrania w głosowaniu najlepszych propozycji, mieszczących się w zakresie zadań własnych powiatu.

W gminie Iłów nabór wniosków rozpoczyna się 10 lipca. „Formularze zgłaszania projektów”  oraz listy poparcia będą do pobrania w urzędzie gminy Iłów. Z kolei w gminie Młodzieszyn nabór wniosków rusza 19 lipca. Pozostałe gminy zaczną zbierać wnioski pod koniec miesiąca.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGmina zbiera wnioski
Następny artykułHot-dogi z warzywami