Strona główna Sochaczew miasto Elektroniczny rozkład jazdy

Elektroniczny rozkład jazdy

331
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu dostarczy i zamontuje na przystankach ZKM pięć elektronicznych tablic wyświetlających informacje o godzinie odjazdu najbliższych 4-5 autobusów. Same tablice mają się pojawić na przystankach do połowy października.

Będą one podłączone do istniejącego już w ZKM systemu LiveBus, który śledzi na bieżąco ruch autobusów, dzięki wykorzystaniu satelitarnego systemu GPS. Pozwala on dyspozytorowi na zorientowanie się z dokładnością do kilku metrów, gdzie znajduje się każdy pojazd i za ile minut przyjedzie na dany przystanek.

Jak wynika z naszych informacji, tablice zostaną zamontowane na przystankach przy; dworcu PKP, na Placu Kościuszki, przy szpitalu powiatowym, na przystanku przy ulicy Traugutta (obok parku) oraz przy „okrąglaku” w Chodakowie.

Zostaną one wyposażone w czujnik natężenia światła, który automatycznie dobierze intensywność świecenia w zależności od warunków pogodowych i pory dnia. Do tego dojdzie syntezator mowy w języku polskim. Dzięki niemu osoby słabo widzące lub niewidome po naciśnięciu przycisku usłyszą, która jest godzina i za ile minut z przystanku odjedzie autobus konkretnej linii.

dot

fot.archiwum