Dwaj młodzi sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym aresztowani

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Sochaczewa podejrzanym o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna zmarł po trzech miesiącach walki o jego życie. Obydwaj sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Pod koniec kwietnia policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Obrażenia jakie posiadał były tak poważne, że mieszkaniec Sochaczewa zmarł w połowie lipca, po trzech miesiącach walki o jego życie.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego przez cały czas ustalali sprawców przestępstwa. Było to znacznie utrudnione, ponieważ pobity mężczyzna cały czas był nieprzytomny. Kryminalny wpadli jednak na ich trop.

Dzień po śmierci mężczyzny zatrzymano pierwszego podejrzanego. Jest nim 18–letni mieszkaniec Sochaczewa. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się do popełnionego czynu. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Jego starszy o trzy lata kolega jeszcze przez jakiś czas ukrywał się przed policjantami. Został zatrzymany w ubiegłym tygodniu na terenie Warszawy. On również będzie odpowiadał za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 21 – latek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz