Strona główna Sochaczew miasto Czystość i porządek

Czystość i porządek

312
0
PODZIEL SIĘ

Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej przyjęli regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Sochaczewa. Przewiduje on przejęcie przez miasto obowiązku wyposażenia nieruchomości w pojemniki i inne urządzenia do zbiórki odpadów komunalnych.

Z kolei właściciele posesji zobowiązani są m.in. do sprzątania przyległych do ich nieruchomości chodników. Regulamin zabrania mycia pojazdów poza myjniami samochodowymi, jeżeli jest to wykonywane w miejscu nieutwardzonym i nieposiadającym odpływu do kanalizacji sanitarnej. Do której powinniśmy mieć podłączenie, a w przypadku jej braku nasza posesja powinna być wyposażona w szczelny zbiornik bezodpływowy dla gromadzenia ścieków.

Radni zdecydowali również, że właściciele czworonogów nie tylko muszą po nich sprzątać, ale także posiadać przy sobie podczas spacerów z pupilami pakiet umożliwiający zebranie odchodów pozostawionych przez ich psy. Te natomiast podczas spaceru muszą być wyprowadzane na smyczy, a w przypadku psów uznawanych za agresywne lub zachowujące się agresywnie, także w kagańcu.

Z kolei chów zwierząt gospodarczych jest zabroniony na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej.

dot

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBędą usuwać azbest
Następny artykułWandale nie wytrzymali