Strona główna Sochaczew miasto Cygańskie klimaty nad Bzurą

Cygańskie klimaty nad Bzurą

638
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

W środę, 3 lipca odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego przygotowującego Święto Bzury. Przedstawiony został program ramowy oraz ustalone najważniejsze atrakcje, w tym występy zaproszonych zespołów. Impreza odbędzie się 24 sierpnia. Patronat honorowy nad Świętem Bzury objął Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Początek imprezy zaplanowany jest od godziny 14.30. O tej godzinie rozpocznie się turniej wiedzy dla dzieci w MMA i Garpplingu – zawody na wodzie. Harcerze z Hufca ZHP Sochaczew do godziny 18.00 będą uczyć wiązania węzłów żeglarskich.

O godzinie 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie, a po nim pokaz rugby plażowego w wykonaniu weteranów Rugby Club Orkan i zumba na plaży – Dream Team Sochaczew, poprowadzona przez Ewę Osińską. Całą imprezę – podobnie jak w zeszłym roku – poprowadzi Jolanta Kawczyńska.

Tradycyjnie jak co roku zaplanowany jest pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu druhów ze straży pożarnej. Swoje umiejętności na wodzie pokaże także sochaczewski WOPR..

Najwięcej na pewno uczestników przyciągnie próba bicia rekordu w przeciąganiu liny, która zapowiedziana jest na godzinę 16.30. O godzinie 16.45 zaplanowane są mistrzostwa w armwrestlingu, czyli siłowania na rękę. Poprowadzi je jak zwykle Dragon Fight Club. Od godziny 17.15 na starcie staną siłacze, którzy za zadanie będą mieć przerzucanie opony na czas. Zawody odbędą się w konkurencji dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Tę część, przygotowaną przez Dragon FC, zakończy pokaz sztuk walki.

O godzinie 18.00 zapowiadany jest finał konkursu na wiersz o Bzurze. Laur najlepszego poety wręczy przedstawiciel naszej   redakcji. To już czwarta edycja tego konkursu.

O 18.10 odbędzie się karaoke nad Bzurą pod hasłem „Mikrofon dla wszystkich”. 20 minut później na scenie wystąpi zespół No Days Off z wokalistką Anitą Znamirowską.

Natomiast o godzinie 19.35 zapowiadane są dwa zespoły – Junior Vasyl oraz Cygańskie Książęta.

– W tym roku nie bez przyczyny postawiłem na cygańskie klimaty – mówi Janusz Szostak, pomysłodawca imprezy. –   Przed laty, w czasach mojego dzieciństwa, tereny nad Bzurą były regularnie odwiedzane przez cygańskie tabory. Myślę, że uda nam się przywołać tamtą atmosferę podczas barwnego widowiska.

Imprezę zakończy dyskoteka na dechach, którą poprowadzi DJ Sebastian.

Przez cały czas imprezy najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchańcach, konkursach, uczestniczyć w malowaniu buziek. Organizatorzy proszą, aby Święto Bzury potraktować jako imprezę piknikową i przybyć z kocami i koszykami z prowiantem, by bawić się całe popołudnie. Swoje stanowiska na imprezę przygotują ZWiK, ZHP, straż pożarna, WOPPR, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, MOSiR, Club Dragon Fight, Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Możliwe jest wystawienie własnego stoiska, kontakt w tej sprawie tel. 46 862 15 82.

Następnego dnia, 25 sierpnia zaplanowane są Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Burmistrza Sochaczewa „Jaź Bzury”. Potrwają one od godziny 7.30 do 13.00.

BN

Fot. Janusz Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLudzie szkodza pszczołom
Następny artykułKoszmar na Boryszewie