Strona główna Brochów Centrum Brochowa pięknieje

Centrum Brochowa pięknieje

453
0
PODZIEL SIĘ

To, że centrum Brochowa nadal rozwija się i pięknieje, wiemy nie od dziś. W ramach zagospodarowania działek i działania rewitalizacyjnego stworzona została wielofunkcyjna przestrzeń wiejska, w której została wydzielona strefa edukacyjno-rekreacyjna.

W jej skład weszła strefa relaksu i strefa odpoczynku, a wszystko to połączone strefą bezpieczeństwa, tj. ciągami komunikacyjnymi dostosowanymi do osób niepełnosprawnych. Również w strefie edukacyjno–rekreacyjnej zlokalizowane są oazy edukacyjno–wypoczynkowe nazwane „Zakątkiem Brochowskim” z miejscem odpoczynku, wyposażone oprócz elementów małej architektury w tablice edukacyjne dla mieszkańców, co przyczyni się do edukacji mieszkańców i ich integracji.

W cieniu drzew ustawione zostały elementy małej architektury – ławki pomalowane przez dzieci i młodzież w ramach zajęć kulturalnych w czasie jednego z ostatnich dni szkoły. Zabawy przy malowaniu było mnóstwo, młodzież wykazała się dużą inicjatywą i ciekawymi pomysłami. Teraz już każdy z mieszkańców może podziwiać i korzystać z kreatywności naszych młodych artystów.

Niebawem również ruszy nasze Brochowskie Targowisko Wiejskie, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Urzędem Gminy, gdzie udzielimy wszelkich informacji.

Urząd Gminy Brochów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiasto wymieni tabor
Następny artykułDo krainy zabawek