Strona główna Chodaków Bulwary gotowe

Bulwary gotowe

593
0
PODZIEL SIĘ

 Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem terenów nad Utratą, pomiędzy ulicami: Młynarską, Grunwaldzką i Parkową. Koszt inwestycji, którą na zlecenie miasta wykonała firma Ziel-Bud, wyniósł blisko 700 tysięcy złotych.

Za tę kwotę powstał centralny plac, na którym do dyspozycji mieszkańców oddano okrągłe palenisko, gdzie będzie można organizować spotkania przy grillu. Ustawiono również dwie zadaszone altany, wyposażone w ławki i stoły. A wzdłuż wybudowanych alejek – w tym w głównej alei, do której można już dotrzeć schodami od strony ulicy Grunwaldzkiej – ustawiono ławki. Pojawiły się również kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wykonano także trawniki i dokonano nowych nasadzeń, między innymi drzew oraz 150 krzewów. Wybudowane zostanie również połączenie głównej alei z ulicą Młynarską. W byłym dworskim parku zamontowano również oświetlenie. Dzięki czemu z terenów rekreacyjnych będzie można korzystać także po zapadnięciu zmroku.

Przypomnimy, że o rewitalizację tego fragmentu Chodakowa redakcja „Expressu Sochaczewskiego” apelowała do władz miasta od wielu lat. Poprzedni włodarze Sochaczewa twierdzili jednak, że inwestowanie środków w budowę terenów rekreacyjnych dla mieszkańców Chodakowa mija się z celem.

dot

fot.pixabay