Strona główna Brochów Brochów powitał lato w rytmach disco (Galeria zdjęć)

Brochów powitał lato w rytmach disco (Galeria zdjęć)

966
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

Piąta edycja Powitania Lata odbyła się w piątek 28 czerwca. Ten mały jubileusz pełen był dynamicznej, wesołej muzyki w rytmach disco polo. Wszyscy bawili się doskonale; od najmłodszych po najstarszych uczestników. Na imprezę tradycyjnie przybyło wielu gości z całego powiatu.

Tradycyjnie, jak co roku koncert otwierali najmłodsi uczestnicy. W tym roku była to bardzo skromna reprezentacja, a to z racji tego, że wakacje zaczęły się nieco wcześniej, bo już 19 czerwca. Jak wspomnieli organizatorzy, wielu najmłodszych wyjechało już na letni wypoczynek.

Zaprezentowały się szkoły podstawowe z Lasocina, Śladowa oraz Brochowa. Najgoręcej oklaskiwane były 6-latki z Lasocina, które brawurowo tańczyły i śpiewały. W tej konkurencji były najlepsze.

Tuż po otwarciu imprezy Piotrowi Szymańskiemu, wójtowi gminy Brochów, została wręczona nominacja na Szeryfa Praw Dziecka, wyróżnienie oceniające go jako przyjaciela najmłodszych.

Po godzinie 19.00 scenę wypełniła energiczna, pełna wigoru muzyka. Jako pierwszy wystąpił zespół Defis. Lider zespołu Karol Zawrotniak od razu wciągnął publiczność do zabawy, prezentując różnorodny repertuar piosenek. Mieszały się style i rytmy. Zabawa była dynamiczna i bardzo wesoła. Promowany był najnowszy tegoroczny utwór, „Argentyna”. Defis wystąpił w składzie Dariusz Zieliński, Krzysztof Jasiuk, Arkadiusz Stałęga i oczywiście lider – Karol.

Kolejny zespół, Speed zawładnął sceną przebojowo popisami tanecznymi. Speed w repertuarze ma nie tylko utwory disco polo, ale również dance. Publiczności najbardziej do gustu przypadł utwór „Oddaj moje serce”, który był wielokrotnie bisowany.

Kolejna była formacja Dejw i choć publiczność oklaskiwała ich z zapałem, to początek występu nie wypadł najlepiej. Jednak w miarę trwania koncertu było coraz lepiej. Gorąco oklaskiwane były utwory „Moja wariatka” i „Pani w kabaretkach”.

O godzinie 22.00 wystartował Power Play, zespół pełen dynamiki i temperamentu. Śpiewają nie tylko disco polo, ale też utwory dance. Wystąpili w składzie: Sylwester Gazda, Karol „Czaruś” Kramarczuk oraz Marcin „Keczup” Szkałuba. Dynamiczny występ rozgrzał publiczność, która zaczęła odczuwać zmienność aury. Tradycyjnie jak co roku zrobiło się ciut chłodno.

Gwiazdą wieczoru była grupa Mig, istniejący od prawie 20 lat zespół grający głównie disco polo. To nietypowy na scenie muzycznej zespół, stworzony przez rodzinę Gwiazdowskich. W jego składzie są Dorota, Marek, Krzysztof oraz Sławomir Gwiazdowscy – siostra i trzech braci. Najgoręcej oklaskiwany były utwory „Nie ma mocnych na Mariolę” i „Ona jedyna”.

Koncert skończył się grubo po pierwszej w nocy po wielu bisach.

W czasie koncertu były liczne stoiska gastronomiczne z łakociami, m.in. lodami w miniaturowych kuleczkach. Było też wesołe miasteczko z karuzelami oraz moc atrakcji dla najmłodszych.

Impreza była zorganizowana przez Piotra Szymańskiego, wójta gminy Brochów oraz Stowarzyszenie Aktywni dla Brochowa.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak