Strona główna Powiat Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

414
0
PODZIEL SIĘ

Wakacyje to czas, kiedy większość rodzin spędza czas nad wodą, w górach, na wspólnych wczasach, jak i koloniach. Wypoczynkowi zwykle towarzyszy odprężenie, a to z kolei często sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, województwa, jak również turystów odwiedzających nasz region podczas wakacyjnych podróży jest niezwykle ważne i wymaga podjęcia szczególnych działań. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie również włącza się w propagowanie akcji pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2019”, prowadzonej m.in. przez Kuratorium Oświaty w Warszawie, a zainicjonowanej przez Wojewodę Mazowieckiego.

Każdy rodzic, opiekun może dowiedzieć się czy wypoczynek, na który wybiera się jego dziecko, został zgłoszony w specjalnej bazie danych uruchomionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dostępnej pod adresem www.wypoczynek.men.gov.pl.

Możemy tam znaleźć także wyczerpujące informacje dotyczące wymogów dotyczących organizacji letniego wypoczynku. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem NGO https://poradnik.ngo.pl/zgloszenie-obozu-lub-kolonii-do-kuratorium

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot.pixabay