Strona główna Kampinos Bandycka para pobiła dla wódki

Bandycka para pobiła dla wódki

696
0
PODZIEL SIĘ

 Dwójka pijanych mieszkańców gminy Kampinos napadła na zmierzającego do pracy mężczyznę. Zatarasowali mu drogę, żądając pieniędzy na alkohol. Napastnicy byli mocno pijani i agresywni. Będą odpowiadać przed sądem za pobicie i kradzież.

Tuż przed godziną 7.00 mieszkaniec gminy Kampinos jechał do pracy. Nie spodziewał się ataku dwójki napastników. Agresywna kobieta i mężczyzna, którzy zastąpili mu drogę, zażądali pieniędzy na wódkę.

Jednak rowerzysta odmówił i próbował ich wyminąć. Napastnicy jednak zdecydowali się mu nie odpuścić. 30-latka i 35-latek zrzucili z roweru mężczyznę i zaczęli go kopać, i uderzać po głowie. Na koniec bandycka para zabrała pokrzywdzonemu plecak i uciekła.

– Dochodziła 7.00 rano, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który został pobity. Na miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, udali się policjanci pełniący służbę na terenie lesznowskiej i kampinoskiej gminy – informują policjanci z posterunku w Starych Babicach.

Policjanci z Leszna i Kampinosu zatrzymali dwoje mieszkańców kampinoskiej gminy niemal zaraz po przyjeździe i po tym, gdy zaatakowali oni jadącego do pracy pokrzywdzonego.

W rozmowie z pokrzywdzonym ustaliliśmy, że gdy ten jechał na rowerze do pracy, w pewnym momencie został zatrzymany i zaatakowany przez tych dwoje. Osoby te żądając pieniędzy na wódkę, zaczęły go kopać i uderzać po głowie. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił na obserwację do szpitala – dodają policjanci ze Starych Babic.

W chwili zatrzymania atakująca dwójka była nietrzeźwa. Po badaniu alkotestem okazało się, że mieli od 2 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do czasu wytrzeźwienia zatrzymani zostali w policyjnej celi. Potem przedstawiono im zarzut napaści i pobicia.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Bogumiła Nowak

fot.policja