Strona główna Sport STAWIAJĄ NA DOŚWIADCZENIE

STAWIAJĄ NA DOŚWIADCZENIE

118
0
PODZIEL SIĘ

Do rewolucyjnych zmian doszło w Sochaczewskim Klubie Tenisa Stołowego. Poprzedni mało udany sezon spowodował, że Bronisław Gawrylczyk zrezygnował z usług podstawowych zawodniczek.

Z naszego klubu odeszły, Brazylijka Lin Gui, Katarzyna Grzybowska-Franc (do Dojlid Białystok) oraz Julia Ślązak (do GLKS Nadarzyn). W ich miejsce pojawią się Rumunka Irina Ciobanu (24 lata, 93 miejsce w światowym rankingu ITTF, złota medalistka Mistrzostw Europy 2017 w turnieju drużynowym), Daria Łuczakowska (35 lat, odeszła z Bebetto Częstochowa) oraz Magdalena Sikorska (33 lata, odeszła z SMS Włodawa). Skład uzupełniają Agata Pastor-Gołda, Natalia Gawrylczyk-Zielińska oraz Aleksandra Paruszewska. Czy transfery okażą się trafione, już niebawem będziemy mogli się przekonać, gdyż Ekstraklasa kobiet rusza już 14 września.

Terminarz gier SKTS Sochaczew

Bebetto Częstochowa – SKTS (14.09)

SKTS – Dojlidy Białystok (25.09)

SKTS – Bronowianka Kraków (28.09)

ATS Białystok – SKTS (5.10)

SKTS – Metal-Technik Łomża (23.10)

KTS Tarnobrzeg – SKTS (26.10)

SKTS – Polmlek Lidzbark Warmiński (9.11)

AZS UE Wrocław – SKTS (16.11)

SKTS – GLKS Nadarzyn (30.11)

Warto jeszcze wspomnieć, że w nadchodzącym sezonie zmieniony został system punktowania z 2-0 na 3-2-1-0 (podobnie jak w siatkówce).

W pozostałych drużynach też nastąpił ruch kadrowy, a ich składy przedstawiają się następująco:

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg: Gu Rouchen (Chiny), Han Ying (Niemcy), Li Qian, Viktoria Pavlovich (Białoruś), Elizabeta Samara (Rumunia), Kinga Stefańska, Julia Szczepanik, Yue Wu (USA) oraz Agata Zakrzewska

Polmlek Lidzbark Warmiński: Natalia Bogdanowicz, Alicja Leśniak, Ma Wenting (Norwegia), Aleksandra Michalak, Dong Rui Fang

KU AZS UE Wrocław: Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Liu Siyu (Chiny), Liu Ye (Chiny), Julia Furman, Zuzanna Gaworska, Julia Girulska oraz Julia Szymczak

GLKS Scania Nadarzyn: Paulina Krzysiek, Katarzyna Ślifirczyk, Julia Ślązak, Julia Czubakowska, Dominika Gilewska, Maja Pawłowska, Kinga Teodorczuk, Amelia Wiącek oraz Wiktoria Ziemkiewicz

Bebetto AZS AJD Częstochowa: Tetyana Bilenko (Ukraina), Joanna Narkiewicz, Sandra Wabik, Roksana Załomska, Aleksandra Jezik, Klaudia Mazur, Aleksandra Pięta, Julia Szemiel, Diana Wrzosek oraz Karolina Zając

KS Bronowianka Kraków: Goi Tui Xuan (Singapur), Nozami Takeuchi (Japonia), Marta Smętek, Sandra Kozioł, Karolina Pęk, Ilona Sztwiertnia, Alicja Śliwa, Dominika Wołowiec oraz Anna Zając

ATS east rent Białystok: Zauresh Akasheva (Kazachstan), Wang Xinyue (USA), Paulina Knyszewska, Katarzyna Nowocin, Gabriela Dyszkiewicz, Magda Buchowska, Karolina Godlewska, Beata Huszcza, Monika Tereszkiewicz oraz Julia Wasilewska

KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża: Justyna Gutowska, Aleksandra Jarkowska, Liu Luqi (Chiny), Karolina Łada, Weronika Łuba, Maja Miklaszewska, Eliza Modzelewska, Bingram Ren (Chiny), Joanna Sokołowska, Izabela Wysmułek oraz Anna Monika Zielińska

Dojlidy Białystok: Katarzyna Grzybowska-Franc, Ma Yuhan (Chiny), Julia Filipowicz, Michalina Górska, Julia Jackowska, Alicja Jarkowska, Darya Kisel (Białoruś), Julia Łącka oraz Weronika Mielnicka

Tomasz Ertman

Fot.pixabay