Strona główna Teresin Szkolili się we Włoszech

Szkolili się we Włoszech

197
0
PODZIEL SIĘ

Od 23 czerwca   grupa uczniów Zespołu Szkół w Teresinie w ramach Erasmus+ przebywała przez blisko miesiąc we Włoszech, w mieście Rimini nad Morzem Adriatyckim, na praktykach zawodowych.

W grupie młodzieży byli tzw. kolejarze, mechanicy i logistycy. Uczniowie, nad którymi opiekę sprawowała Jolanta Sobczak, nauczyciel j. angielskiego w ZS Teresin, odbywali praktyki we włoskich zakładach pracy i firmach. Wolny czas spędzali na zwiedzaniu urokliwych zakątków Italii, m.in. byli w romantycznej i pełnej magii Wenecji. Odwiedzili też San Marino. To najlepszy dowód, że kształcenie w Teresinie odbywa się również poza szkołą, jak widać, nawet za granicą.

Przypomnijmy, Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Uczniowie w projektach rozwijają kompetencje językowe, społeczne i międzykulturowe poprzez praktyczną naukę języka podczas realizowanych zagranicznych mobilności. Uczniowie z Teresina poprzez zagraniczną praktykę zdobyli cenne doświadczenie zawodowe, które w dużym stopniu ułatwi   im później znalezienie atrakcyjnej pracy w Polsce, jak i za granicą.

ZS