Strona główna Sochaczew miasto Zwiększą zniżkę na karcie

Zwiększą zniżkę na karcie

464
0
PODZIEL SIĘ

Od sierpnia osoby posiadające Sochaczewska Kartę Mieszkańca będą mogły korzystać z 20 procentowej zniżki przy korzystaniu z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniu mieszkańców. A to właśnie dla nich wprowadzono SKM, jako formę podziękowania za odprowadzanie podatków w Sochaczewie.

Jak mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa: – Sochaczewska Karta Mieszkańca od początku była pomyślana jako program wzmacniający poczucie wspólnoty i zachęcający do osiedlania się na terenie Sochaczewa. Trzeba pamiętać, że miasto utrzymuje infrastrukturę, której nie mają okoliczne gminy. Dokładamy z budżetu m.in. do komunikacji miejskiej, utrzymania lodowiska, muzeum, basenu, żłobka. W skali roku to miliony złotych. Jeśli ktoś swymi podatkami nam w tym pomaga, powinien być w szczególny sposób doceniony. 

Przypomnijmy, że ponad dwa lata temu miasto uprościło system ulg poprzez wprowadzenie jednego „plastiku”z chipem, będącego nośnikiem danych o ulgach dla wszystkich programów miejskich – rodziny, krwiodawcy, seniora, weterana i mieszkańca. Karta wydawana jest na rok. Bezterminowo wydawane są tylko karty osobom powyżej 75 roku życia.

Między innymi posiadacze kart 65+ oraz 75+ mogą za połowę ceny korzystać z oferty MOSiR – pływalni, lodowiska, wypożyczalni łyżew. Połowę płacą za zajęcia organizowane przez SCK oraz wejście do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Karta 75+ upoważnia dodatkowo do 50-procnetowej ulgi w opłacie za śmieci, jeśli tylko senior segreguje odpadki. Równie atrakcyjne ulgi otrzymują krwiodawcy. Honorowy Dawca Krwi  – Zasłużony dla Zdrowia Narodu może liczyć m.in. na darmowe bilety na basen Orka i bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Sochaczewie.

jur

fot. MOSiR