Strona główna Sochaczew miasto Zrównali muszlę z ziemią

Zrównali muszlę z ziemią

502
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Firma Soch-Bud przystąpiła do prac związanych z budową nowego amfiteatru. Pierwszym krokiem związanym z budową jednej z najładniejszych na Mazowszu plenerowych scen koncertowych, jest rozbiórka muszli koncertowej oraz istniejącej widowni.

Te prace już rozpoczęto, a po ich zakończeniu nastąpi budowa nowego obiektu.

Powstający w miejscu obecnej muszli koncertowej amfiteatr ma mieć 6 m wysokości, do 12,5 m szerokości, a wraz ze ścieżką spacerową biegnącą po jego dachu ponad 140 m długości. Do dyspozycji artystów oddana zostanie scena o powierzchni około 360 m kw., dwie garderoby, sanitariaty. Nie zabraknie pomieszczeń technicznych i magazynów dla obsługi. Projektanci zadbali o podesty dla wózków, szersze drzwi, odpowiednie wyposażenie toalet, by cały obiekt stał się dostępny dla niepełnosprawnych. Do amfiteatru dojdziemy ulicą Podzamcze lub przez plac od strony ul. Traugutta. Na widowni znajdzie się prawie 900 miejsc siedzących, zorganizowanych w osiem rzędów podzielonych na pięć sektorów. Dodajmy, że koszt inwestycji wyniesie prawie 13,9 mln zł, a jej zakończenie przewidziano na 30 września 2020 r.

Dodajmy, że do tego czasu nie będziemy mogli odwiedzać wzgórza zamkowego. Jest to spowodowane tym, że w miejscu obecnego wejścia na zamek powstanie część ścieżki spacerowej stanowiącej jednocześnie dach amfiteatru.

jur

Fot.: Jerzy Szostak