Strona główna Teresin Zgłoś się do Galimatiasu

Zgłoś się do Galimatiasu

373
0
PODZIEL SIĘ

Teresiński Ośrodek Kultury rusza z zapisami chętnych do udziału w corocznej teatralnej imprezie. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych „Galimatias” zyskuje swoją pełnoletność. Choć osiemnasta edycja zaplanowana jest na 11-12 października br., to już teraz można zgłaszać chęć udziału, a warto to zrobić.

Mamy nadzieję, że będzie to okazja do spotkania z artystami, którzy są związani z przeglądem od jego narodzin, ale także z tymi, którzy dopiero teraz będą mieli okazję zaprezentować na nim swoją twórczość – mówią organizatorzy z TOK-u. – Liczymy, że pod względem poziomu i organizacji wykażemy się dojrzałością, a osiągnięta przez nas pełnoletność pozwoli z jeszcze większym zaangażowaniem prezentować spektakle ważne, kontrowersyjne, szczere i Wasze! – dodają.

Jak co roku, Galimatias adresowany jest głównie do teatrów nieinstytucjonalnych, reprezentujących różne oblicza sztuki teatralnej, do grup, jak i solistów. Warunkiem jest wiek powyżej 15 lat. Pula konkursowych nagród to 5 tys. zł. Poza komisją główną jury, spektakle będzie oceniać również Galimatiasowe Jury Młodzieżowe.

Zapisy przyjmowane są korespondencyjne oraz mailowo najpóźniej do 5 września na adres: Teresiński Ośrodek Kultury Al. XX-lecia 32, 96-515 Teresin lub e-mail: kasia@tok.art.pl.

Szefem artystycznym Przeglądu jest Katarzyna Rospędowska. Informacje, karta zgłoszenia i regulamin Galimatiasu dostępne są na stronie internetowej Teresińskiego Ośrodka Kultury.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay