Strona główna Edukacja Zabrzmiał ostatni dzwonek

Zabrzmiał ostatni dzwonek

383
0
PODZIEL SIĘ

Upragnione przez wielu wakacje nadeszły w tym roku wyjątkowo szybko. W środę, 19 czerwca w sochaczewskich szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek. Podobnie jak w poprzednich latach w zakończeniu roku szkolnego wzięli także udział przedstawiciele władz miasta.

W „Jedynce” gratulacje uczniom składał Marek Fergiński, zastępca burmistrza. W Szkole Podstawowej nr 1 w każdym roczniku i klasie znajdowała się duża grupa wyróżnionych „czerwonym paskiem” oraz nagrodami. Specjalne nagrody ufundowane przez burmistrza Piotra  Osieckiego trafiły również do uczniów, którzy w klasie ósmej osiągnęli najwyższą średnią. Dyrektor Małgorzata Gorgis, przyłączając się do jego życzeń, nadmieniła, że dla kierowanej przez nią placówki był to rok wyjątkowy. Po pierwsze mury szkoły opuścili nie tylko absolwenci gimnazjów, ale i klas ósmych. Po drugie, wiązał się on z wieloma sukcesami i aktywnościami uczniów i kadry „jedynki”. Po trzecie zaś, pierwszy raz w uroczystości zakończenia roku szkolnego wykorzystano nowy sztandar, którego nadanie miało miejsce w maju.

Z kolei na uroczystym zakończeniu roku w Szkole Podstawowej nr 2 obecny był burmistrz Piotr Osiecki, który gratulował uczniom dobrych ocen na świadectwach, życzył niezapomnianego i zarazem bezpiecznego wypoczynku podczas ponad dwumiesięcznych wakacji. Burmistrz zapowiedział również rozpoczęcie w przyszłym roku budowy nowej hali na miejskiej „dwójki”. Podczas uroczystości Dariusz Kosiński, dyrektor SP nr 2, wspólnie z Adamem Klochem – przewodniczącym Rady Rodziców, dziękowali pedagogom oraz rodzicom zaangażowanym w codzienne szkolne sprawy.

Wręczono także nagrody dla uczniów, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce, wyróżnili się w konkursach artystycznych i osiągnęli wysokie wyniki sportowe.

opr. jur

Fot.: UM Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje z MOSIR-em
Następny artykułPowitają lato w gminie