Strona główna Wyszogród Zabrakło wody w kranach

Zabrakło wody w kranach

426
0
PODZIEL SIĘ

 W miejscowości Pruszczyn w gminie Wyszogród doszło do awarii wodociągowej. Jak poinformował dział awarii biura Remondos Aqua w Wyszogrodzie, powodem było uszkodzenie części rury wodociągowej, która wymagała całkowitego usunięcia zniszczonego fragmentu i wymiany go na nowy element.

Na blisko 10 godzin wyłączone były poza Pruszczynem miejscowości – Rębowo, Wilczkowo, Drwały, Szarzyno, Marcjanka, Rakowo i Ciućkowo. Mieszkańcom dostarczano wodę beczkowozami.

– Ekipie, która zajęła się awarią bardzo sprawnie szła naprawa. Już w okolicach godziny 21.00 woda pociekła w kranach. Niestety mamy stare instalacje i awarie się zdarzają nam. Jednak ta była najpoważniejszą i najdłuższą w ostatnich kilku latach – poinformowano nas w biurze Remondisu.

Podczas jednej z sesji Rady Gminy i Miasta w Wyszogrodzie, Krzysztof Cybulski, członek zarządu Remondus Aqua Wyszogród poinformował, że firma przymierza się do stopniowej modernizacji sieci. Jednak są to duże koszty i działania muszą być rozłożone w czasie. Z drugiej zaś strony nie można tych prac dalej odkładać, bo sieć jest mocno zniszczona i takich awarii, jak ta ostatnia w Pruszczynie, może być więcej.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPęknięta futbolówka
Następny artykułPrzedszkolny jubileusz