Strona główna Sport Wypadli z trójki

Wypadli z trójki

444
0
PODZIEL SIĘ

Warszawska liga okręgowa

Ciężko pogodzić się z sytuacją, kiedy przez wiele miesięcy drużyna utrzymuje się na świetnym trzecim miejscu w tabeli, a traci je w przedostatniej kolejce.

Zaczęło się obiecująco. W 13. minucie Grzegorz Węsek mocno uderzył na bramkę, bramkarz odbił piłkę, jednak ta tak skozłowała jeszcze przed bramką, że w efekcie do niej wpadła. W 26. minucie w polu karnym Marcin Zych trafiony został w rękę i mimo że nie wykonał w jej kierunku szczególnego ruchu, arbiter zinterpretował to jako rzut karny pewnie wykorzystany przez zawodnika gości. Odpowiedź Teresina była natychmiastowa. Po precyzyjnym zagraniu Kamila Bartosiewicza, Sylwek Płacheta pewnie uderzył po długim rogu i Teresin znowu prowadził. Po kolejnych siedmiu minutach i kolejnej asyście Kamila tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Bargieł i sytuacja wydawała się być pod absolutną kontrolą Teresina. Nic bardziej błędnego. Tuż przed zejściem do szatni zawodnik Laury znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Nowakowskim i pokonał naszego bramkarza, uzyskując kontaktowe trafienie.

Niestety kolejny raz nie udało się zachować koncentracji tuż po wyjściu z szatni i w 47. minucie po strzale po długim rogu Laura wyrównała stan meczu. Podopieczni Adama Warszawskiego uparcie dążyli do zmiany wyniku i sztuka ta udała się w 56. minucie, kiedy to po rzucie rożnym Grzegorz Węsek zdobył swoją drugą bramkę. Od mniej więcej 70. minuty Teresin zaczął odczuwać trudy tego spotkania i goście z Chylic coraz częściej zagrażali bramce Michała. W 79. minucie po raz trzeci uzyskali gola wyrównującego. Wtedy zaczęła się wielka nerwówka. Obydwa zespoły nie były zainteresowane remisem i mecz zrobił się arcyciekawy. Jednak to goście lepiej wytrzymali mecz kondycyjnie i w 90. minucie wywalczyli swój drugi rzut karny, skutecznie zamieniony na zwycięską dla nich bramkę.

W ostatniej kolejce istnieje minimalna szansa na jego odzyskanie, ale nie wszystko zależy tylko od wyniku Teresina w Żyrardowie.

Bramki dla Teresina: Grzegorz Węsek – dwie (13 i 56 min.), Sylwester Płacheta (28 min.), Michał Bargieł (35 min.)

KS Teresin: Nowakowski – Popławski (65 Szewczyk), Zych, Smoliński, Leszczyński (76 Żakowski) – Grefkowicz, Bartosiewicz, Płacheta, Oziemblewski , M. Bargieł – Węsek

KST

fot.pixabay