Strona główna Iłów Wszystko dla najmłodszych

Wszystko dla najmłodszych

405
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz dziewiętnasty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zorganizowały imprezę plenerową dla dzieci z okazji ich święta. Tegoroczna edycja odbyła się w sobotę 8 czerwca i miała charakter rodzinnego pikniku, bowiem razem z najmłodszymi uczestnikami brali udział w nim rodzice, a nawet dziadkowie.

Piknik zorganizowano w Łaziskach, na terenie przyległym do Domu Gościnnego Radoszyna.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Był występ młodych wykonawców z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, prezentacja drużyny harcerskiej z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na szlaku” im. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko Wojskowej Akademii Technicznej oraz pokaz przygotowany przez żołnierzy z tej uczelni.

Dużą atrakcją dla dzieci był mecz w piłkę siatkową z udziałem Marcina Nowaka, byłego reprezentanta kadry narodowej w tej dyscyplinie sportu. Pan Marcin przeprowadził również konkurs wiedzy o sporcie i osobiście wręczał nagrody laureatom. Przez cały czas trwania imprezy dzieci korzystały z wielu zabaw, animacji, zjeżdżalni, kul wodnych, przejażdżek meleksem. Mogły też własnoręcznie wykonać przedmioty z gliny na stanowisku garncarza, skosztować wyciskanego na miejscu soku z jabłek, czy też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, bądź też umalować buzię. Na wszystkich uczestników festynu czekał poczęstunek z grilla oraz lody, wata cukrowa i popcorn.

Pokaz sokolniczy, który corocznie towarzyszy naszej imprezie, cieszył się jak zwykle wielkim zainteresowaniem. Igor Kowalski, pasjonat sokolnictwa z Iłowa, odpowiadał na pytania dotyczące życia sokołów i tresury tych drapieżnych ptaków.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, bez których nie byłaby możliwa realizacja tak dużej imprezy plenerowej i przygotowania tak wielu atrakcji. Sponsorami byli między innymi: firma IDS Bud, Ama Consulting, Dekada SA, ECM Group, Attis Brocker, Bank Spółdzielczy w Iłowie, Vistula Bank, Sławomir Tomaszewski, przewodniczący Rady Gminy w Iłowie, wraz z kołem radnych Razem – Krystian Molak, Przemysław Wasilewski, Marek Ziółkowski, Adam Papierowski, Włodzimierz Olewnik, Janusz Stodulski, Krzysztof Jażdżyk oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

Wyrazy wdzięczności kierują organizatorzy do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i jej rektora, generała Tadeusza Szczurka za oddelegowanie grupy żołnierzy tej uczelni i zorganizowanie stoiska wystawowego oraz pokazu służb mundurowych. Podziękowania kierujemy

również do młodych wykonawców z GOK w Iłowie, których przygotowała Małgorzata Czubiel, do dziewcząt z MOW w Załuskowie wraz z wychowawczynią Ewą Grzywacz, jak również do Sylwestra Roga, gminnego komendanta OSP Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowie.

Piknik Rodzinny był okazją do wspaniałej zabawy, spotkań w gronie przyjaciół, aktywnego wypoczynku na łonie natury. Taki charakter imprezy jest dobrze postrzegany zarówno przez dzieci, jak i rodziców, czemu dali wyraz, dziękując organizatorom za zaproszenie.

Wanda Dragan

Fot. Andrzej Dragan