Strona główna Teresin Współpraca ze stowarzyszeniami

Współpraca ze stowarzyszeniami

390
0
PODZIEL SIĘ

 Wszystkie ze zrealizowanych zadań wykonano zgodnie z zawartymi wcześniej umowami i prawidłowo rozliczono.

Tak wynika ze sprawozdania z realizacji Programu współpracy Gminy Teresin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

Z dokumentem Radę Gminy zapoznała Joanna Milczarek, pełnomocnik wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i kierownik referatu do spraw obywatelskich w Urzędzie Gminy Teresin: – Na realizację zadań zawartych w programie współpracy zostały przeznaczone środki finansowe w wysokości 22 tys. zł. Priorytetowymi zadaniami publicznymi realizowanymi przez Gminę w ubiegłym roku, we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, były cztery przedsięwzięcia o charakterze publicznym, na realizację których wójt ogłosił otwarte konkursy – powiedziała kierownik Milczarek.

Pierwsze z  zadań związane było z działalnością na rzecz seniorów, szczególnie jeśli chodzi o wspomaganie działań na rzecz integracji kulturowej i społecznej osób starszych. Na jego realizację przeznaczona została kwota 9 tys. zł. Inne z zadań dotyczyło organizacji Otwartego Turnieju Szachowego, na ten cel zarezerwowano 3 tys. zł. Ostatecznie oba te zadania z powodzeniem wykonało Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” z Paprotni.

Gmina ogłosiła też konkurs na realizację zadania dotyczącego działań na rzecz upamiętnienia 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości – Miasteczko Patriotyczne dla dzieci i młodzieży. W odpowiedzi ofertę złożyło Stowarzyszenie „Teresin – Nasze Korzenie” z Elżbietowa i to ono zajęło się realizacją zadania. Na ten cel Gmina przeznaczyła kwotę 5 tys. zł.

Jeśli chodzi o czwarty konkurs, dotyczący działań w zakresie kultywowania tradycji ludowych Mazowsza wśród dzieci i młodzieży podczas gminnych dożynek w Teresinie, nie wpłynęła żadna oferta – dodaje Joanna Milczarek. Na to zadanie zaplanowane były środki w wysokości 5 tys. zł. Chętni do jego realizacji jednak się nie znaleźli.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWieczór z poezją
Następny artykułMożna stracić fortunę