Strona główna Kultura Wieczór z poezją

Wieczór z poezją

478
0
PODZIEL SIĘ

Klub Kontrast działający przy Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie zaprasza w sobotę, 15 czerwca, na wieczór autorski Tadeusza Hutkowskiego.

Będzie to poetycko-aktorskie spotkanie, w ramach którego odbędzie się promocja jego najnowszej książki zatytułowanej „Z półobrotu”, wydanej przez Fundację Duży Format – Rafał Czachorowski.

Wieczór ten jest też okazją do złożenia gratulacji sochaczewskiemu poecie z racji jego przyjęcia w połowie maja br. do Związku Literatów Polskich. Gościem specjalnym wieczoru będzie Ignacy Gogolewski – aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta, który przeczyta wybrane wiersze Tadeusza Hutkowskiego z jego najnowszego tomiku poezji, jak też wcześniejszych publikacji.

Tadeusz Hutkowski, to sochaczewski poeta i literat. Debiutował w 1983 roku. Jego wiersze były publikowane m.in. w internetowym wydaniu „Odry”, w wielu antologiach i almanachach pokonkursowych. Nagradzany jest w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza. Tadeusz Hutkowski jest współzałożycielem Sochaczewskich Wieczorów Literackich i animatorem spotkań poetyckich w Sochaczewskim Centrum Kultury. Wydał dotychczas trzy tomiki poezji: „W milczeniu zbóż” (2015), „Między barwami” (2011) i „Części znamienne” (2016).

Wieczór zakończy się krótkim koncertem. Zaśpiewa Natalia Kułach przy akompaniamencie Bolesława Młodawskiego. Poczatek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

BN

fot.pixabay