Strona główna Iłów W upał brakuje wody

W upał brakuje wody

559
0
PODZIEL SIĘ

Do gminy Iłów dotarła informacja od wójta gminy Słubice, że od 12 czerwca do odwołania rozpoczęły się trudności z dostarczaniem wody do wodociągów gminnych ze Stacji Usług Wodociągowych w Bończy. Codzienne przerwy będą w godzinach 17.00-19.30 oraz 22.00-5.00.

„Konieczność wprowadzenia przerw w dostawach wody wiąże się z próbą zagwarantowania dostaw w pozostałych godzinach” – informuje w piśmie do mieszkańców gminy Iłów Jacek Kozłowski, wójt gminy Słubice. Jak zaznacza utrudnienia spowodowane są fala upałów i zwiększonym poborem wody. Stacja w Bończy obsługuje dwie gminy – Słubice i część gminy Iłów.

Wybudowanie własnej Stacji Uzdatniania Wody, a tym samym uniezależnienie się od Słubic jest naszym najważniejszym zadaniem inwestycyjnym w najbliższych latach. Na to musimy wygospodarować fundusze w naszym budżecie, by w sezonie letnim w gminie nie brakowało wody – wspominał na jednej z ostatnich sesji Jan Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Problemy z brakiem wody w sezonie letnim w gminie Iłów powtarza się od kilku lat i jest prawdziwym udręczeniem dla mieszkańców, zwłaszcza pracujących, kiedy po powrocie nie można skorzystać z kąpieli. Brak wody odbija się też na uprawach ogrodowych.

 BN

fot.pixabay