Strona główna Sochaczew miasto W lipcu przeprowadzka policji

W lipcu przeprowadzka policji

606
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Firma Polaqua, która na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji realizuje budowę nowej siedziby sochaczewskiej policji, ma czas na oddanie obiektu do końca września. Jednak jej przekazanie policji może nastąpić dużo wcześniej. Według naszych informacji miałoby to nastąpić 24 lipca w Święto Policji.

Przemawia za tym nie tylko sama data, ale także fakt, że inwestycja jest już zakończona i czekanie z jej odbiorem przez policję do końca września mija się z celem. Chociażby z tego względu, że budynek przy ulicy Warszawskiej, w którym pracują obecnie funkcjonariusze, nie spełnia jakichkolwiek norm.

Tymczasem nowa komenda przy ulicy 1 Maja to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, a jego budowa kosztowała 17,2 miliona złotych.

Przypomnijmy, że komenda zostanie wybudowana na działce po byłym przedszkolu przy ulicy 1 Maja. Teren ten został przekazany policji przez miejski samorząd. Powstał tam trzypiętrowy, podpiwniczony budynek w kształcie litery „U”, z wewnętrznym dziedzińcem. Jego powierzchnia to 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Główne wejście do komendy zostało usytuowane od strony 1 Maja, gdzie powstał również parking dla interesantów. Na parterze komendy znajduje się m.in. poczekalnia dla interesantów. W budynku powstał także specjalny tzw. Przyjazny Pokój Przesłuchań Dzieci – dla przesłuchań małoletnich ofiar i świadków przestępstw. Choć w tym przypadku możemy mówić raczej o całym kompleksie.   Składa się on z szeregu pomieszczeń, w tym pokoju przesłuchań małoletnich ofiar i świadków, pomieszczenia do odsłuchu i podglądu przesłuchania z możliwością rejestracji, pomieszczenia dla opiekunów oraz oddzielnego wc.

Oprócz głównego budynku na działce przy ul. 1 Maja wybudowano pawilon socjalno–gospodarczy, obok którego ustawiono wiatę dla policyjnych psów. Do tego powstały garaże oraz wiata parkingowa.

Dodajmy, że rozpoczęcie budowy nowej siedziby sochaczewskiej policji to zarówno sukces obecnego jej komendanta inspektora Michała Safjańskiego, jak i jego poprzedników. W tym inspektora Józefa Sucheckiego, byłego szefa KPP w Sochaczewie. To właśnie on rozpoczął rozmowy z miastem i sfinalizował przekazanie policji działki przy ulicy 1 Maja. Także za jego szefowania sochaczewską policją samorządy z terenu naszego powiatu zadeklarowały wsparcie finansowe inwestycji 5 milionami złotych.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak