Strona główna Kultura W Chodakowie wyśpiewali Chodaczki

W Chodakowie wyśpiewali Chodaczki

417
0
PODZIEL SIĘ

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie 13 czerwca odbył się Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Wakacyjnej „Chodaczek”.   Skierowany był on do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wystąpiło w tym roku ponad 40 uczestników.

W przeglądzie zaprezentowały swoje piosenki dzieci z Sochaczewa, Iłowa, Płochocina, Teresina i Kątów. Jury w składzie: Marta Wasilewska – kierownik sekcji teatru, estrady i sztuk pięknych, Małgorzata Miłkowska-Cieśla – dyrygent, pracownik Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Jolanta Kawczyńska – kierownik sekcji integracji społecznej i instruktor wokalny SCK, przyznało główną nagrodę Grand Prix uczennicy Marcelinie Więsek ze Stowarzyszenia „Strasna Zaba” z Płochocina.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latachm najwięcej laurów zgarnęli młodzi mieszkańcy z gminy Iłów i Teresie, mający świetnych instruktorów i staranne przygotowanie wokalne. Od jakiegoś czasu to oni narzucają ton na wszystkich wokalnych festiwalach i przeglądach na terenie powiatu sochaczewskiego.

W kategorii przedszkolaków i klas zerowych bezkonkurencyjna była Grupa ,,Kwiatuszki” z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie. Drugą nagrodę zdobyła Nadia Burska, a trzecią Amelia Kobierecka, obie z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Wyróżnienie w tej grupie przypadło Agacie Kośmider z Klubu Piosenki, działającego przy SCK.

W kategorii dzieci w wieku 7-9 lat laureatką pierwszego miejsca została Maria Pietrak z SP w Teresinie. Na drugim miejscu była Zuzanna Sikora z GOK w Iłowie. Trzecie miejsce przypadło Julii Bocheńskiej, uczennicy teresińskiej podstawówki. W drugiej grupie wiekowej jury przyznało dwa wyróżnienia – grupie „Alter Ego” z GOK w Iłowie i Agacie Kosiorek z SP w Teresinie.

Z kolei w trzeciej kategorii, dzieci w wieku 10-12 lat, dwa pierwsze miejsca zdobyli przedstawiciele iłowskiego GOK – Amelia Tomaszewska i Mateusz Staniaszek. Trzecią nagrodę zdobyła Gabriela Walkiewicz z SP w Kątach. W ostatniej, najstarszej grupie wiekowej (13-15 lat) zwyciężyła Magdalena Cichosz z GOK w Iłowie, przed iłowianką Sandrą Łęcką i Wiktorią Kornacką z SP w Teresinie. Jedynie wyróżnienie w tej grupie przypadło Ewie Rejman z SP nr 4 w Sochaczewie.

BN

Fot. Iza Strzelecka SCK