Strona główna Sochaczew miasto Uroczysta sesja w muzeum

Uroczysta sesja w muzeum

408
0
PODZIEL SIĘ
Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 Przed nami kolejne Święta Mieszkańców – Dni Sochaczewa. Jego inaugurację zaplanowano w piątek, 7 czerwca, o godzinie 15.45 na placu Tadeusza Kościuszki, podniesieniem flagi miasta na maszt.

Zaraz potem trębacz wykona hejnał miasta, a na Placu otwarta zostanie wystawa „I love Sochaczew”, na którą złożą się fotografie pokazujące zabytki miasta, pejzaże oraz ważne wydarzenia lokalne.

Natomiast o godzinie 16.00 na dziedzińcu Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Sochaczewa. Podczas jej trwania radni, jak i goście, wysłuchają m.in. wystąpienie przewodniczącego Rady Miejskiej oraz burmistrza Sochaczewa. Z kolei Paweł Rozdżestwieński, dyrektor sochaczewskiego muzeum wygłosi prelekcję „Sochaczew we wrześniu 1939 r. Bitwa nad Bzurą”. Podczas sesji odbędzie się również koncert „Mundurowego Zespołu Wokalno – Instrumentalnego ,,Patria”.

Natomiast w samym muzeum otwarta zostanie wystawa „Sztandary i proporce w zbiorach Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą” oraz odbędzie się inauguracja działalności Sochaczewskiego Punktu Informacji Turystycznej. Dodajmy, że wszystkie materiały i foldery dostępne w SPIT będzie można pobrać za darmo. A sam punkt będzie czynny od wtorku do niedzieli, w godzinach pracy muzeum.

es

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe stawki za odpady
Następny artykułPobiegli dla Maryi