Strona główna Iłów Uczniowie zdrowo jedzą

Uczniowie zdrowo jedzą

433
0
PODZIEL SIĘ

 Udział Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach w ogólnopolskim projekcie: „Zdrowo jem, więcej wiem!” prowadzonym przez Fundację BOŚ, dostarczył społeczności szkolnej bezcennej wiedzy i umiejętności praktycznych na temat zdrowego stylu życia.

Etap wiosenny, pod hasłem „Wiosna zdrowa, kolorowa!”, to bogata oferta działań. Przy każdej nadarzającej się okazji promowano zdobytą wiedzę wśród społeczności szkolnej i poza szkołą. Między innymi wystawiono przedstawienie „Wycieczka do Piramidy Zdrowia”, według autorskiego scenariusza. Pod koniec przedstawienia rozdał wszystkim szczoteczki i pasty do mycia zębów.

Dopełnieniem występu była inscenizacja wiersza Jan Brzechwy „Pomidorek”, która przekonała widzów, że wszystkie warzywa są ważne w zbilansowanej diecie.

Inne, znaczące przedsięwzięcia promujące zdrowy styl życia to: Dzień Zdrowia z dietetykiem; Warsztaty edukacyjne w gospodarstwie ekologicznym „Ziarno” w Grzybowie; Owocowo-Warzywny Tydzień; Wystawa plakatów: Zdrowy styl życia; Happening: Zdrowa planeta to zdrowe życie; Wysiew i pielęgnacja ziół; Zajęcia z pielęgniarką; Warsztaty kulinarne – Porcja witamin; Projekcja filmów z serii: Śmietnik w mojej głowie; Prezentacje o tematyce zdrowotnej i wiele innych.

– Tegoroczna edycja konkursu dobiega końca, a my już mamy najcenniejszą nagrodę dla zaangażowanych w realizację projektu. To zmiana dotychczasowego stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny ruchowo – mówią organizatorzy.

SPG